Czym lakierujecie figurki?

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Czym lakierujecie figurki?

Postprzez Mati » Sob Mar 26, 2005 9:55 am

witam,

Pomalowaną olejami figurkę (która się zdecydowanie za bardzo błyszczy) chciałbym pokryć jakimś półmatem. Słyszałem kiedyś np. o mieszaniu lakieru błyszczącego z matowym Pactry w proporcjach 50:50. To dobry pomysł? Czy może użyć czegoś innego?

pozdrawiam i dziękuję za wskazówki,

Mateusz
Awatar użytkownika
Mati

Miejscowość: Belarmine Vale

Postprzez Paweł Leszczyński » Sob Mar 26, 2005 10:30 am

Ja lakieruje matem, jakos polmat mi nie pasuje do ubran wiekszosc przecierz jest matowa. Testowalem lakiery Humbrola, Testorsa, Agamy i Pactry, najlepiej wypada Testors.
Awatar użytkownika
Paweł Leszczyński

Miejscowość: Olesno

Postprzez Skira » Sob Mar 26, 2005 11:09 pm

A gdzie można kupić Testora, u mnie w mieście tak gdzieś od dwóch lat go niema... Proszę o jakieś namiary (najlepiej na sklep internetowy). Pozdro :!:
"Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi. Istnieją bohaterowie nieznani, skromni, bez sławy i historii Napoleona. Analiza ich charakteru zaćmiłaby jednak sławę nawet Aleksandra Macedońskiego..."

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Miejscowość: Opole

Postprzez Paweł Leszczyński » Nie Mar 27, 2005 3:51 am

Bez "jaj" panowie - Jadar albo Martola... .
Awatar użytkownika
Paweł Leszczyński

Postprzez Skira » Nie Mar 27, 2005 12:50 pm

Dzięki jak dobrze pamiętam to był Dullcote??
"Wielkie czasy wymagają wielkich ludzi. Istnieją bohaterowie nieznani, skromni, bez sławy i historii Napoleona. Analiza ich charakteru zaćmiłaby jednak sławę nawet Aleksandra Macedońskiego..."

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Postprzez P.Siemieńczuk » Nie Mar 27, 2005 6:49 pm

Ja tam wolę swoich nie lakierować, bo wtedy nawet malując matowym uzyskujemy lekki połysk. A np. mundury nie błyszczały...
Bez lakieru figurka wygląda wg mnie realistyczniej.
Pozdrawiam, Paweł

Na warsztacie:
Dioramka Omaha Beach 1:35 (ok.25%)
P.Siemieńczuk

Miejscowość: Kuźnica B-stocka

Postprzez Paweł Leszczyński » Pon Mar 28, 2005 5:41 am

P.Siemieńczuk napisał(a):Ja tam wolę swoich nie lakierować, bo wtedy nawet malując matowym uzyskujemy lekki połysk.

:?: cos chyba kiepsko mieszasz te lakiery, mnie wychodzi mat jak cholira.
Awatar użytkownika
Paweł Leszczyński

Postprzez Mateusz Kamiński » Pon Mar 28, 2005 6:18 am

P.Siemieńczuk napisał(a):Ja tam wolę swoich nie lakierować, bo wtedy nawet malując matowym uzyskujemy lekki połysk. A np. mundury nie błyszczały...
Bez lakieru figurka wygląda wg mnie realistyczniej.

u mnie tez jest matowo :lol: bez matu figurki świcą się jak psu jajca ;o) a przecierz na froncie hcyba nie było pedałków żeby sie odpicować i błyszczeć :?: :roll:
Awatar użytkownika
Mateusz Kamiński

Postprzez Skira » Wto Mar 29, 2005 1:37 pm

Też uważam, iż należy lakierować figurki. Proszę tylko napiszcie czy Dullcote Testors to lakier matowy bo już nie pamiętam :oops: Pozdro :!:

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Postprzez Paweł Leszczyński » Wto Mar 29, 2005 2:18 pm

Uzywam - TESTORS AUTHENTIC nr. kat. 2015 - Flat Clear , Lacquer Finish - bardzo dobry polecam

Z tego co widac Dullcote to mat :

http://www.martola.com.pl/farby/?waluta ... 02&lang=pl

http://www.martola.com.pl/
Awatar użytkownika
Paweł Leszczyński

Postprzez Skira » Wto Mar 29, 2005 2:44 pm

Hmm właśnie mialem zamiar kupować Dullcote ale teraz zaczynam się zastanawiać nad tym co polecałeś. Ostatnio kupiłem Humbrola Matt Cote i muszę powiedzieć, że z matem to nie wiele ma wspólnego :evil:

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Postprzez Paweł Leszczyński » Wto Mar 29, 2005 2:58 pm

U mnie Humbrol byl ladnie matowy ale zostawaly jakies takie smugi ktore sie lekko swiecily (nakladalem pedzlem), przy Testorsie nic takiego nie mam.
Awatar użytkownika
Paweł Leszczyński

Postprzez Skira » Wto Mar 29, 2005 3:40 pm

Dokładnie o to chodzi jest matowy ale pozostawia takie "coś" co błyszczy... Nie jest źle, jednak moim zdaniem nie chodzi o to by nie było źle, ale o to by było dobrze... :)

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Postprzez Mati » Śro Mar 30, 2005 8:01 am

Wracam do tematu, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bo doświadczenia specjalnie nie mam w malowaniu figur. Moją figurkę pomalowałem olejami Talensa mieszanymi z medium (środek przyspieszający schnięcie) tej samej firmy. Nie wiem czy to tylko kwestia farb, czy także medium ,ale figurka błyszczała jak potraktowana Future lub Sido. Wczoraj przeciągnąłem ją matowym lakierem Pactry (malowałem pędzlem) i efekt jest zadowalający. Figurka to Rzymianin, którego pierwowzorem był Maximus z filmu Gladiator.

pozdrawiam,

Mateusz
Awatar użytkownika
Mati

Miejscowość: Belarmine Vale

Postprzez Skira » Śro Mar 30, 2005 11:27 am

Witam, oleje (mądrze się chociaż w malowaniu olejami jestem nowy :P ) mają to do siebie, że pozostawiają połysk. Muszę jednak powiedzieć, że ostatnio pomalowana prze zemnie twarz wyszła całkiem matowa :!: w kilku zagłębieniach farba pozostawiła połysk, ale ogólnie to trochę mnie to zaskoczyło. Widać, iż nie zawsze oleje muszą się świecić jak wiadomo co wiadomo komu... :lol:

-Jaroslav Hasek
Awatar użytkownika
Skira

Następna

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość