Jak mam pomalować twarz?

Tutaj dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie figurkowym np jak pomalować paski. Tutaj poruszamy także kwestie mundurów rzeczywistych, ich zastosowania i problemy typu "jak pomalować ten mundur".

Postprzez klajus » Wto Maj 18, 2010 3:26 pm

igor87 napisał(a):to jakimi vallejo malujesz twarz, chodzi mi konkretnie o numerki kolorów

Chłopie poszukaj trochę. Tak to każdy by chciał...
wpisałem w google "vallejo kolor skóry" na drugim miejscu wyskoczyło to:
http://www.hobbysta.pl/zestaw-farb-mode ... 10788.html

Zadowolony?
Pozdrawiam, Paweł Klaja
http://pawelklaja.blogspot.com
Image
klajus

Miejscowość: Jülich/Niemcy

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Mar 21, 2011 12:18 pm

Witam Kolegów. Może warto odgrzać temat, który jak widzę od wielu miesięcy zamiera. Malowane twarzy w figurkach to moim zdaniem element absolutnie decydujący o końcowym efekcie. Ja w okresie minionych kilku lat utrudniłem sobie życie, gdyż przeszedłem do skali 1/48. Figurki pozostają dla mnie niezwykle ważnym elementem, choć nie ukrywam, że niekiedy w tej dość małej skali malowanie twarzy nastręcza ogromnych problemów. Z moich doświaczeń wynika, że do tego celu najlepsze są faktycznie farby Vallejo. A poza tym nie mam wątpliwości, iż nie da się określić konkretnej farby do malowania twarzy. W Vallejo jest ich cała paleta, a ja i tak w zależności od teatru działań wzbogacam je innymi kolorami. Osobiście nie stosuję techniki ciemnych podkładów, które później mają przebijać przez kolor bazowy. W małej skali to się kiepsko sprawdza. Wróciłem więc do techniki sprzed lat - a więc kolor podstawowy, a później cieniowanie, aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Przy cieniowaniu twarz niekiedy stosuję także suche pigmenty. Jeśli chodzi o malowanie oczu to złotego środka nie wynalazłem. Bardzo wiele zależy od jakości figurki. Mam takie, w których przy zachowaniu odpowiedniej precyzji było to bardzo proste, a także i takie, w których mimo wielu prób nie zdołałem osiągnąć zadowalającego efektu. Tak jak obiecałem w innym tremacie może juz jutro pokażę troche zdjęć moich figurek w 1/48 i będę wdzięczny za opinie i uwagi Kolegów - także te krytyczne.
Robert Bednarczyk
robert.bednarczyk

Poprzednia

Wróć do Rzeczywiste - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość