Chemia AK, MIG oraz akcesoria The Small Shop

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Chemia AK, MIG oraz akcesoria The Small Shop

Postprzez Binabik » Wto Cze 28, 2011 8:36 pm

Hej, chciałbym zapytać o chemię Miga. Postanowiłem uzupełnić swój warsztat o kilka preparatów:
Pigment Fixer
Oil and Grease Stain Mixture
Rainmarks
Standard Rust Effects

Oraz kilka produktów AK:
Streaking Grime for Panzer Grey
Rust Streaks
Winter Streaking Grime
Engine Grime

Chociaż nie wiem czy nie zrezygnuję z Miga i nie zdecyduję się jeszcze na kilka płynów z AK.

Czy używaliście tych produktów? Jak z przydatnością ich w pracy z modelami? Nie chciałbym zakupić czegoś niepotrzebnego:).
No i zamierzam rozpocząć walkę z blaszkami bo mam zakupionego Nosorożca:) w 1:35 i komplet blaszek Parta do niego, więc postawiłem na zaginarkę The smal shop 5". Czy nie będzie za duża jak do tej skali?

Jeśli możecie to pomóżcie podjąć decyzję:).
Binabik

Miejscowość: Kraków

Re: Chemia AK, MIG oraz akcesoria The Small Shop

Postprzez dzidas » Śro Cze 29, 2011 10:20 am

Kolego.Produkty które tu wymieniasz ,są jednymi z najlepszych na rynku,jeśli tylko masz na to przeznaczone środki na pewno się przydadzą,ale.. Musisz miec jakieś doświadzczenie w ich stosowaniu,żeby je należycie wykorzystać. Sam mam większość z nich,ale nie wszystkie efekty jeszcze umiem wydobyć.Warto próbować , kupiłem ostatnio film instruktarzowy Mig-a o ich stosowaniu i od tego chyba trzeba zacząć.Co do zginarki-najlepsza.
dzidas

Miejscowość: Piła

Postprzez Binabik » Śro Cze 29, 2011 11:48 am

Dzięki za odpowiedź. Zaginarka niedługo będzie już w warsztacie:). A co do chemii to właśnie ciekawi mnie ten film o którym wspomniałeś, jak długi on jest i czy są na nim konkretne metody pokazane?
Binabik

Postprzez dzidas » Śro Cze 29, 2011 4:32 pm

Film to Enamel weathering techniques by Mig Jimenez.Trwa 60 min.Dopiero go odebrałem i będe oglądał.Podobno dobrze opisuje wszystkie techniki weatheringu.
dzidas

Miejscowość: Piła

Postprzez Binabik » Nie Lip 17, 2011 9:35 pm

W czwartek zakupiłem poniższe akcesoria, jestem bardzo zadowolony:)
Image

Image
Binabik

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości