Szpachla?

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Kicuś » Sob Sty 22, 2011 10:08 pm

pepociufakers napisał(a):a czy może ktoś napisać kto używał tych dwóch specyfików w praktyce czyli: Mr. Base White oraz Mr Surfacer 1000/1200,
czym one się od siebie różnią,
i czy któryś z nich jest znacznie i widocznie lepszy jako podkład(szczególnie jeśli chodzi o podkład pod białą farbę)?

Oprócz koloru jakoś się specjalnie nie różnią. Ja bym polecił Ci Surfacera 1200 bo dodatkowo wygładzi Ci małe ryski.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez pepociufakers » Wto Lut 08, 2011 8:25 pm

to przy okazji jeszcze jedno pytanie w tym temacie

Czy specyfiki Mr. Base White oraz Mr Surfacer 1200 dają się nanosić pędzlem, jeśli tak to na co przy takim sposobie należy uważać.
Czy lepszy będzie pędzel płaski czy ostro zakończony.

Pytam sie, gdyż nie mam aerografu i ciekawi mnie czy bez niego też jest sens je stosować.

pzdrekson
F-84 Thunderjet; F-89 Scorpion; F-9F-8 Cougar; P-47 Thunderbolt; F-4U-1 Corsair;TBD-1 Devastator
pepociufakers

Miejscowość: Tripmiasto

Postprzez Brutus79 » Pią Maj 13, 2011 10:08 pm

pepociufakers napisał(a):
Czy specyfiki Mr. Base White oraz Mr Surfacer 1200 dają się nanosić pędzlem.
Czy lepszy będzie pędzel płaski czy ostro zakończony.

pzdrekson

Mają konsystencję podobną do farby, więc nie widzę problemu. Mr Surfacer'em szpachlowałem małe szczelinki pędzlem ostro zakończonym. Czynność trzeba było powtórzyć kilku krotnie, bo zmniejsza swoją objętość podobnie jak szpachla.
Kup sobie rozcieńczalnik firmowy.
Awatar użytkownika
Brutus79

Re: Szpachla?

Postprzez STENEX » Pią Wrz 09, 2011 12:55 am

Witam jeśli chodzi o szpachel to ja używam własnego i sprawdzonego patentu jest to najzwyklejszy TALK do rak mieszam go z klejem i nakładam gdzie trzeba nie wiem jak to z kupnymi klejami wychodzi bo ja sam klej sobie robie i w połączeniu tego jestem zadowolony . pozdrawiam
STENEX

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości