Nasz sprzęt modelarski czyli co trzymamy w szafce.

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Nasz sprzęt modelarski czyli co trzymamy w szafce.

Postprzez sir.michal » Wto Mar 09, 2010 8:11 pm

Każdy z nas modeli nie skleja klejem na gorąco , oraz nie maluje ich farbami dla dzieci z zerówki.

Ciekawi mnie czego używacie do sklejania modeli i malowania.
Więc piszcie co skrywacie w swoich szafkach modelarskich jakie pędzle jakie
pilniki i jaką chemię modelarską używacie.
Oraz jakich farb używacie do malowania modeli i czy gruntujecie je.
Dzięki wszystkim za odpowiedz w tym temacie. :) Mile widziane zdjęcia waszych narzędzi '' cudeniek techniki ''. :)
Image
Image
sir.michal

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez pawełg » Wto Mar 09, 2010 8:28 pm

Ja z natury jestem skąpcem, więc kupuję po okzaji lub najtańsze rzeczy. Raz kupiłem guzno, ale po 5 miesiącach mi wyschła. Najdłużej miałem czarną farbę astrę przez 3 lata ją wykorzystywałem. Ogólnie maluję pędzlami (Italiery, magpol 00, 01, 03). Z pozostałych farb to revella, pactra i humbrol, czasami testory. Niedawno kupiłem trzy farby w spreju z serii militaria (400 ml). Nie pamietam firmy. Narzędzia to najtańsze ostrza chińskie , ale z pięciu rączek zostało mi tylko dwa. Więcej grzechów nie pamiętam, a jak sobie przypomnę to się odezwę.
Awatar użytkownika
pawełg

Miejscowość: podlasie

Postprzez Przemek Przybulewski » Sob Mar 13, 2010 8:57 pm

Szprzętu wszelakiego udało mi nazbierać sporo jeszcze zanim zacząłem sklejać, więć lista jest długa. Ogólnie też jestem, że tak powiem "oszczędny", jednak nauczyłem się, żę biednego nie stać na tanie rzeczy.
Jeżeli chodzi o kleje to mam kilka rodzaji, od revelloskiego z igłą czy contacta, poprzez wikol, BFG, średni CA, butapren do dwuskładnikowego epoxydowego a także szpachlę.
Farby to głównie akryle Tamiya, chociaż ciężko je czasami dostać, albo są koszmarnie drogie. Kilka sprayi Tamiyi, kilka sztuk Pactry i olejne Talens VanGogh i Winton Windsor&Newton.
Migmenty Miga (sztuk 2) i suche pastele Koh-i-Noor a także jeden zestaw Tamiya Weathering Set (piach i błoto)
Pędzle Kozlowsky, Magpol i zwykłe szkolne miękkie i twarde oraz gąbki do nakładania pigmentów oraz stare pędzle to pudru od żony.
Papier ścierny od 40 do 2500.
Kilka rodzaji nożyków, od najtańszych chińskich, poprzez jednorazowe do tapet, metalowy segmentowy aż do Olfa 3.
Różnego rodzaju pensety, pilniczki, nożyczki, szczypce, płaskoszczypce itp.
Sidolux, cleanlux, Tamiya Laquer thinner, Tamiya acrylic thinner, Mig pigment fixer, Mig wet & dump effects, olej lniany, terpentyna balsamiczna, white spirit, debonder.
Żyłki, sznurki, druciki, linki, siatki, igły lekarskie, strzykawki, pipety, rękawiczki, patyczki, szpatułki, linijki, ekierki, kątomierze, ściski.
Elementy żywiczne i fototrwaione, elementy pozostałe z budowy poprzednich modeli.
Kilkanaście pojemników różnej wielkości na trociny, zioła, kamyki, liście, sodę, piasek itp.
Butla i aerograf, palnik i cyna. Dremel i wiertła, frezy, szczotki, krążki ścierne, polerskie itp.
Listewki drewniane o różnych profilach, taktura od 0,5mm do 3,0mm.
Więcej nie pamiętam ale to chyba większość. :D :D :D

Między innymi dzięki temu wszystkiem oprócz modeli urządziłem synowi pokój (wszystko samoróbka):

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
Przemek Przybulewski

Miejscowość: Maciejowice

Postprzez Kicuś » Sob Mar 13, 2010 9:19 pm

To widzę, że nie tylko o mnie ktoś ma bzika na punkcie Zyg-Zaków, Złomków i innych Wójtów. :D
Tego łóżka to nie pokażę mojemu młodemu bo by też takie chciał a ja bym nie podołał sam takiego zrobić.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości