Płowiejąca farba po sido.

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Płowiejąca farba po sido.

Postprzez pawelpod » Sob Lut 20, 2010 2:05 pm

Witam!
Model pomalowany kolorem bazowym (Model Master, aerograf) pomalowałem Sidolux'em (PCV linoleum, pędzel). Po ok. godzinie chciałem zobaczyć jak ładnie wysycha i okazało się, że w niektórych miejscach farba tak jakby wyblakła, spłowiała.
Nigdy wcześniej nie miałem takiego problemu, ponieważ jestem początkującym modelarzem i pierwszy raz używam Sidolux'u ;o)
Jak myślicie, czemu tak się stało? Farba wysychała kilka dni, więc wydaje mi się, że to nie dlatego.
pawelpod

Miejscowość: Wrocław

Postprzez Kaiser88 » Sob Lut 20, 2010 2:31 pm

Myślę, że to wina sido - albo jakiś stary albo za grubą warstwą poleciałeś z tym pędzlem. Pokaż jakieś zdjęcia jak to aktualnie wygląda.
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Postprzez Asarus » Sob Lut 20, 2010 10:37 pm

Sidolux to takie białe mleczko. Jeśli za grubo pomalowałeś to mogło tak się stać. Pokaż jakieś zdjęcia to zobaczymy.
Michał Janicki
Warsztat: X-3 Stiletto 1/72
Awatar użytkownika
Asarus

Miejscowość: okolica Warszawy NDM

Postprzez pawelpod » Sob Lut 20, 2010 11:00 pm

Niestety nie mam jak zdjęć zrobić :( ale jak tak się przypatruje to dochodzę do wniosku, iż mogło to spowodować nierówne pomalowanie, czyli moja wina. Ale dziękuję za pomoc ;o) Niedługo będę malować drugą część modelu, postaram się bardziej przyłożyć do tego i zobaczymy jak wyjdzie ;o)
pawelpod

Miejscowość: Wrocław

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości