Wash farbą akrylowa Problem

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Wash farbą akrylowa Problem

Postprzez tadek041 » Pon Sty 25, 2010 7:14 pm

Witam. Zrobiłem washa farbą akrylową. Mianowicie zapuściłem wszystkie linie podziału brudną mieszanką farby akrylowej z wodą. I po wyschnięciu mieszanki nie mogę tego zmyć ?? Mieszanka jest nałożona na sidolux. Macie jakiś pomysł jak to zmyć aby wash pozostał tylko i wyłącznie w liniach podziału ?? Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
Pozdrawiam WWW.RCMODELE.COM
Awatar użytkownika
tadek041

Miejscowość: Kraków

Postprzez Biskup » Pon Sty 25, 2010 7:28 pm

Spróbuj użyć wacika do uszu i benzyny.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Michał Pyziak » Pon Sty 25, 2010 7:32 pm

Chyba nie ma opcji zmycia akrylu z akrylu bez natuzania tego akryku co pod spodem. Chemicznie nie da rady (chyba że wszystko), może mechaniczie spróbować.
Moim zdaniem łosz akrylowy to słaby pomysł ze względu na szybkość schnięcia. Następnym razem proponuję olejny - bezstresowy.
Image
Pozdrawiam
MP
Awatar użytkownika
Michał Pyziak

Postprzez tadek041 » Pon Sty 25, 2010 7:32 pm

Chodzi oczywiście o benzynę ekstrakcyjną ?
Awatar użytkownika
tadek041

Postprzez Biskup » Pon Sty 25, 2010 7:50 pm

Tak, albo możesz też użyć pasty polerskiej lub bardzo drobny papier 2000-3000 i woda z płynem do mycia naczyń.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez Rayanq » Pon Sty 25, 2010 7:53 pm

Benzyną ekstrakcyjna? Już lepiej wodą :roll: ...
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez Marek (Thrawn) » Pon Sty 25, 2010 7:56 pm

Powiem tak, na benzynę uważaj, bo może przeniknąć do warstwy farby na modelu i wejść z nią w reakcje. Miałem tak już kiedyś, sidolux nie zabezpieczył dobrze. Sprawdź może najpierw na jakimś elemencie.
Pozdr. Marek(Thrawn)
=========================
Awatar użytkownika
Marek (Thrawn)

Miejscowość: Białystok

Postprzez Rayanq » Pon Sty 25, 2010 8:01 pm

A u mnie benzyna zmywa gorzej niż woda...
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez Michał Pyziak » Pon Sty 25, 2010 8:35 pm

Bo benzyna z farbą akrylową w ogóle nie reaguje. Faktycznie emalię może zmyć ale raczej tylko świeżą. Spróbój wodą a ostatecznie myślę, że skończy sę na ingerencji narzędziami ściernymi.
Image
Pozdrawiam
MP
Awatar użytkownika
Michał Pyziak

Postprzez JMI » Pon Sty 25, 2010 10:20 pm

Gdzieś kiedyś wyczytałem patent, żeby rosyjski zimowe malowanie (to poprzecierane) robić właśnie na zasadzie: kamo/sido/biały + przecierka zmywaczem/alkoholem (denaturat albo płyn do szyb samochodowych z alkoholem). Sido zabezpiecza farbę kamuflażu, więc i tutaj chyba zadziała. Tylko nie można się za bardzo pastwić :)
Awatar użytkownika
JMI

Postprzez Kicuś » Pon Sty 25, 2010 11:06 pm

JMI napisał(a):Gdzieś kiedyś wyczytałem patent, żeby rosyjski zimowe malowanie (to poprzecierane) robić właśnie na zasadzie: kamo/sido/biały + przecierka zmywaczem/alkoholem (denaturat albo płyn do szyb samochodowych z alkoholem)

No i lakier do włosów się powinien tam znaleźć pod białą farbą raczej a nie sido.
Ale to nie o tym była mowa.

Mam dość hardcoreową propozycję. Spróbuj może rozcieńczonym zmywaczem Wamodu. Poprostu do wody dodawaj po troszku zmywacza, leciutko wycieraj i patrz co się dzieje. Jak nie zniszczy lakieru to może pomoże. A na przyszłość to wash z farb olejnych dla plastyków. Po co sie męczyć.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez tadek041 » Wto Sty 26, 2010 7:59 am

Dzięki za odpowiedzi. A tak na przyszłość mam pytanie wash z farb olejnych należy ścierać zaraz po zalaniu jak jest jeszcze mokry czy też jakoś inaczej ?
Awatar użytkownika
tadek041

Postprzez tomkunu » Wto Sty 26, 2010 8:42 am

Dzięki za odpowiedzi. A tak na przyszłość mam pytanie wash z farb olejnych należy ścierać zaraz po zalaniu jak jest jeszcze mokry czy też jakoś inaczej ?

Możesz po chwili jak lotny rozpuszczalnik odparuje bo sama farba olejna będzie twardnieć nawet kilka dni, dlatego jest taka fajna bo nie trzeba się spieszyć. A jak benzyna odparuje to nie ma ryzyka zmycia kamuflażu bo wbrew tym co niektórzy mówią benzyna REAGUJE z farbą akrylową, z sido trochę mniej ale przy pocieraniu i tak można wszystko zedrzeć. Ja czekam aż benzyna odparuje, wtedy wycieram wash.
Awatar użytkownika
tomkunu

Miejscowość: Poznań

Postprzez tadek041 » Wto Sty 26, 2010 9:07 am

Ok dzięki za odpowiedzi, ale niestety ten model już u mnie nie istnieje właśnie rozebrałem go na części i będzie na jakieś testy w przyszłości o ile w ogóle będą. Sklejałem go 8 dni i poszło to na marne przez próbę washowania. Nie idzie tego zmyć żadnym sposobem. Trudno trzeba się z tym pogodzić i zabierać się za kolejne projekty.
Awatar użytkownika
tadek041

Postprzez Glassu » Wto Sty 26, 2010 11:19 am

Do cleanluxa na tydzien i malować od nowa!
Glassu

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości