Malowanie Stug IV Academy 1:35

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Malowanie Stug IV Academy 1:35

Postprzez Moki » Sob Gru 26, 2009 8:58 pm

Dopiero zaczynam swoją przygodę z modelarstwem i jestem kompletnie zielony, więc proszę o tłumaczenie, jak przedszkolakowi. Dostałem od brata na święta model Stug IV 1:35. O ile sklejanie jakoś idzie, o tyle nie mam bladego pojęcia, jak się zabrać za malowanie. Jak w ogóle zrobić kamuflaż przy użyciu pędzla?? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Moki

Re: Malowanie Stug IV Academy 1:35

Postprzez Kicuś » Sob Gru 26, 2009 9:06 pm

Moki napisał(a):Jak w ogóle zrobić kamuflaż przy użyciu pędzla??

Bardzo prosto, musisz użyć farby w odpowiednim kolorze i za pomocą pędzla namalować kamuflaż.

Ale najpierw zanim się do tego zabierzesz to dokładnie przeczytaj dział FAQ.

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?t=21788
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Moki » Sob Gru 26, 2009 9:24 pm

FAQ przeczytałem (z pominięciem działu o aerografach, bo i tak maluję pędzlem), ale cały czas nie wiem na przykład, jak uzyskać delikatne przejście pomiędzy kolorami w pancerzu. Kolejne pytanie, Jakiego podkładu i jakich kolorów użyć?? Sorki, że tak was zalewam bezsensownymi i banalnymi pewnie pytaniami, ale nie chcę zniszczyć tego modelu.
Moki

Postprzez Kicuś » Sob Gru 26, 2009 9:29 pm

Kolory powinieneś mieć podane w instrukcji jeśli chcesz go robić w malowaniu z instrukcji. Co do malowania płynnych przejść pędzlem to nie pomogę bo maluję aero.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Moki » Sob Gru 26, 2009 10:19 pm

A podkład do tego będzie potrzebny?? Bo według instrukcji to mają być zielone plamy na piaskowym tle. Tyle, że Plastik jest już koloru piaskowego, więc pytanie, czy jest sens to dodatkowo malować??
Moki

Postprzez Cons » Sob Gru 26, 2009 10:28 pm

Aktualnie robię ten sam model. Jest to przepak Tamiya do którego jest o wiele bardziej dokładna instrukcja. Jutro postaram się zrobić zdjęcia oryginału i je tutaj wrzucić. Pomoże Ci to w składaniu, jak i w malowaniu.
Cons

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Ave » Sob Gru 26, 2009 10:28 pm

Wiesz Moki, to już tylko od ciebie zależy, czy jest sens... Pooglądaj sobie forumowe galerie doświadczonych kolegów od pancerki, i sam sobie odpowiedz na pytanie, które zadałeś. A zanim zadasz każde kolejne, dobrze się zastanów...

A płynne, albo chociaż pseudopłynne przejścia kolorów pędzlem co prawda da się zrobić - np. packamy na przejściu kolorów suchawym pędzlem, prostopadle do podłoża - ale to dość żmudna i nudna dziubdzianina, a efekty w porównaniu z tymi po aero są i tak mizerne, przynajmniej u mnie - wszystkie modele w tych dioramkach (ale mam na myśli głównie pumę, 250/9 i maultiera) były malowane tylko pędzlem: http://www.modelarstwo.org.pl/forum/vie ... hp?t=39639
Image
Cheers, Marcin
Awatar użytkownika
Ave

Postprzez Cons » Pon Gru 28, 2009 1:07 am

ImageImageImageImageImageImage

Powyżej masz oryginalną instrukcję z modelu Tamiya. O wiele bardziej dokładna i przyzwoicie opisana. Mam nadzieję, że jakoś Ci to pomoże.

P.S. Gdybyś potrzebował większe to pisz na priv.
Cons

Miejscowość: Warszawa

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości