Czy dać podkład pod aluminium (Amodel La-250) ?

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Czy dać podkład pod aluminium (Amodel La-250) ?

Postprzez md12 » Sob Gru 26, 2009 8:11 pm

Witam wszystkich. Na stare lata wracam do modelarstwa, po bardzo długiej przerwie, więc proszę o wyrozumiałość. Mam takie pytanie : Kleję właśnie Ławoczkina Ła-250 (AModel). Zastanawiam się, czy przejechać go podkładem przed pomalowaniem na kolor aluminium.

Argument przeciw jest taki, że aluminium pięknie siada na plastiku i boję się popsuć tego efektu.

Argument za : Model wymaga tony szpachli i piłowania. Bez podkładu nie ma ludzkiej siły, żebym zauważyl wszystkie nierówności, i jeżeli pomaluje od razu srebrem, może to wyjść paskudnie na nierównościach.

Proszę wszystkich o radę : czy dawać podkład ? czy nie spapram modelu ? Z góry dziękuję za odpowiedź!

(Używam szarego podkładu akrylowego Tamiyi, aluminium to emaila Testora)
md12

Miejscowość: USA

Postprzez Asarus » Sob Gru 26, 2009 8:22 pm

Witamy na forum :)
Nie wiem jak jest z twoją farbą, ale wiele firm zaleca dla polepszenia efektu pod metalik dać błyszczącą czarną farbę.
Przy czarnym kolorze widać dobrze wszystkie nierówności, więc przed pomalowaniem farbą metaliczną będziesz miał okazję na poprawienie niedociągnięć.
Michał Janicki
Warsztat: X-3 Stiletto 1/72
Awatar użytkownika
Asarus

Miejscowość: okolica Warszawy NDM

Postprzez md12 » Sob Gru 26, 2009 10:51 pm

Asarus napisał(a):Witamy na forum :)
Nie wiem jak jest z twoją farbą, ale wiele firm zaleca dla polepszenia efektu pod metalik dać błyszczącą czarną farbę.
Przy czarnym kolorze widać dobrze wszystkie nierówności, więc przed pomalowaniem farbą metaliczną będziesz miał okazję na poprawienie niedociągnięć.

Tak, czytałem o tej metodzie, ale ona bardziej pasuje do amerykańskich samolotów, bo czarny daje głebsze srebro. Ruskie maszyny mniej sie błyszczą, więc głębia nie jest potrzebna. Ale może się mylę. W każdym razie dzięki za radę i pozdrawiam.
md12

Miejscowość: USA

Postprzez Marek (Thrawn) » Pon Sty 11, 2010 4:10 pm

mozesz dac mr surface 1200 maskuje rysy i dziala jak podklad uzywalem ostatnio super sprawa i slyszalem ze wlasnie pod metaliczne kolory jest oki
Pozdr. Marek(Thrawn)
=========================
Awatar użytkownika
Marek (Thrawn)

Miejscowość: Białystok

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości