Czym polerować?

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Czym polerować?

Postprzez daneki » Śro Gru 16, 2009 11:44 pm

czym polerować? czy nadaję się pasta do polerowania karoserii samochodów (np tempo)czy lepiej specjalną do modeli polerować??

Zdania zaczynamy z wielkiej litery!!!/kicus
daneki

Postprzez Skała » Czw Lut 25, 2010 8:24 pm

Sądzę, że dobrym sposobem na polerowanie może być nasączenie pędzla (wielkości zależnym od skali modelu)o twardym włosiu metalizerem dowolnej firmy i delikatnie posuwać po powieszchni pojazdu. Jeżeli nie masz pędzla, proponuję wykonać tę czynność delikatną ściereczką, aby nie popsuć modelu.
Powodzenia i pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
Skała

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Biskup » Czw Lut 25, 2010 8:38 pm

Ja używałem pasty polerskiej samochodowej i działa ok. Nie wiem tylko, co to za pasta, bo nie była w oryginalnym pojemniku.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez tomkunu » Czw Lut 25, 2010 9:37 pm

Sądzę, że dobrym sposobem na polerowanie może być nasączenie pędzla (wielkości zależnym od skali modelu)o twardym włosiu metalizerem dowolnej firmy i delikatnie posuwać po powieszchni pojazdu. Jeżeli nie masz pędzla, proponuję wykonać tę czynność delikatną ściereczką, aby nie popsuć modelu.

Kolega chyba pomylił polerowanie z metodą suchego pędzla. Do polerowania polecam bardzo drobny papier ścierny a do błysku doprowadzić za pomocą polerek do paznokci ukradzionych dziewczynie lub jakąś pastą polerską(kilka zł w większości marketów podobnie jak polerka do paznokci). Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomkunu

Miejscowość: Poznań

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości