Podkład Mr. Surfacer nakładany pędzelkiem i aerografem.

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Podkład Mr. Surfacer nakładany pędzelkiem i aerografem.

Postprzez KitKat » Pon Gru 07, 2009 10:00 pm

Witam,

Zajmuję się właśnie modelem DAF XF-105 Space Cab i mam mały kłopot.
Skończył mi się Surfacer 500 w sprayu. Mam za to prawie całą, jednakże butelczynę tego samego specyfiku. Mam pytanie. Czy można spokojnie, ładnie, równo, bez większych problemów nałożyć go pędzelkiem? Może koniecznie aerografem? Boję się trochę, gdyż Mr. Surfacer to podkład/szpachla, więc nie wiem, czy nie zajadę dyszy, a już nie mówiąc o tym, że nie mam rozcieńczalnika do Surfacera.
Prosiłbym o pomoc. :) Nadwozie jeszcze spokojnie czeka(Zdążę kupić kolejny Surfacer w sprayu). Natomiast małe/średnie części preferowałbym pomalować wersją w buteleczce. Z czym to się je?

Pozdrawiam,
Oktawian Kitala
KitKat

Postprzez Kaiser88 » Pon Gru 07, 2009 10:03 pm

Bez rozcieńczalnika nie wlewaj go lepiej do aerografu :!:
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Re: Podkład Mr. Surfacer nakładany pędzelkiem i aerografem.

Postprzez Sebastian Janiszewski » Wto Gru 08, 2009 8:36 am

KitKat napisał(a): Czy można spokojnie, ładnie, równo, bez większych problemów nałożyć go pędzelkiem? Może koniecznie aerografem? Boję się trochę, gdyż Mr. Surfacer to podkład/szpachla, więc nie wiem, czy nie zajadę dyszy, a już nie mówiąc o tym, że nie mam rozcieńczalnika do Surfacera.

Małe szanse że uda ci się nałożyć równo Surfacera pędzelkiem. Ze względu na jego gęstość prosto ze słoiczka nadaje się raczej do szpachlowania. Nie ma natomiast obaw co do nakładania aerografem. Jest tylko jeden problem. Do tego celu potrzebny jest firmowy rozcieńczalnik.
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez hateregs » Wto Gru 08, 2009 9:28 am

Sebastian J napisał(a):Małe szanse że uda ci się nałożyć równo Surfacera pędzelkiem. Ze względu na jego gęstość prosto ze słoiczka nadaje się raczej do szpachlowania. Nie ma natomiast obaw co do nakładania aerografem. Jest tylko jeden problem. Do tego celu potrzebny jest firmowy rozcieńczalnik.
przed malowaiem pedzelkiem tez mozna go chyba nieco rozluznic?
hateregs

Postprzez Biskup » Wto Gru 08, 2009 10:01 am

Sebastian J wcale nie jest potrzebny firmowy rozcieńczalnik, bo zwykłe nitro wystarcza i tez można śmiało i spokojnie go nałożyć. Sprawdzałem i testowałem oba sposoby różnica jest minimalna na korzyść firmowego rozcieńczalnika, ale jeśli miałoby się tylko po to go kupować to polecam jednak Nitro.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez traczyk » Wto Gru 08, 2009 10:12 am

Biskup napisał(a):Sebastian J wcale nie jest potrzebny firmowy rozcieńczalnik, bo zwykłe nitro wystarcza i tez można śmiało i spokojnie go nałożyć. Sprawdzałem i testowałem oba sposoby różnica jest minimalna na korzyść firmowego rozcieńczalnika, ale jeśli miałoby się tylko po to go kupować to polecam jednak Nitro.
Pozdrawiam

Nitro na polistyren? Jesteś pewien? Przecież nitro go rozpuszcza. Przed chwilą, niedowierzając, to sprawdziłem. :?
traczyk

Postprzez Sebastian Janiszewski » Wto Gru 08, 2009 10:17 am

hateregs napisał(a):przed malowaiem pedzelkiem tez mozna go chyba nieco rozluznic?

Oczywiście że można.

Biskup napisał(a):wcale nie jest potrzebny firmowy rozcieńczalnik, bo zwykłe nitro wystarcza i tez można śmiało i spokojnie go nałożyć.

O widzisz i to jest bardzo cenna informacja. Kiedyś znalazłem informację że należy stosować firmowy i tego się trzymałem. Będę musiał wypróbować.
Pozdrawiam Sebastian
Awatar użytkownika
Sebastian Janiszewski

Miejscowość: okolice Warszawy

Postprzez Biskup » Wto Gru 08, 2009 10:18 am

No oczywiście, że rozpuszcza :) tak jak klej czy szpachlówka. Ale ja nie mówię żeby z aerografu wylewać gruba warstwę od razu. Tylko spokojnie i ładnie pomalować. Ja 6 modeli już podładowałem w ten sposób a kolega ze 2 razy tyle i żaden nie został zżarty.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez traczyk » Wto Gru 08, 2009 10:34 am

Biskup napisał(a):No oczywiście, że rozpuszcza :) tak jak klej czy szpachlówka. Ale ja nie mówię żeby z aerografu wylewać gruba warstwę od razu. Tylko spokojnie i ładnie pomalować. Ja 6 modeli już podładowałem w ten sposób a kolega ze 2 razy tyle i żaden nie został zżarty.
Pozdrawiam

Skoro tak mówisz ;o) Ja wolę kleje, jak i szpachlówki, które nie niszczą struktury (nie wtapiają się) polistyrenu. Chyba, że w miejscach niewidocznych, a wymagających mocnej, konstrukcyjnej spoiny. Osobiście nie ryzykowałbym malowania powierzchni czymś opartym o nitro, szczególnie bez większego doświadczenia w tej mierze. :? Ale to tylko moje zdanie ;o)

Pozdrawiam
Krzysiek
traczyk

Postprzez Biskup » Wto Gru 08, 2009 12:44 pm

Cóż ja tam nie widzę problemu by mi coś kiedyś plastik zżarło nawet Lakier samochodowy. Jedyne nie fajne doświadczenie to farby revella, które rozpuściła tackę, na której mieszam farby.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Biskup, Wto Gru 08, 2009 1:39 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez KitKat » Wto Gru 08, 2009 1:22 pm

Dzięki za odpowiedzi.

Wczoraj poprawiłem po sprayu pędzelkiem w niedostępnych miejscach. Faktycznie pędzelkiem ciężko nałożyć równą warstwę.
Domyśliłem się, żeby nie wlewać Surfacera do aerografu bez rozcieńczalnika, bo generalnie nawet przy teście na kawałku tektury, farba w ogóle nie spływa(Nie wspominając o tym, że momentalnie zatyka pipetę ;) ).

To teraz muszę się zastanowić... kupić spray, albo rocieńczalnik + kompresor(Planowałem ten wydatek na za jakieś 2 tygodnie). Nitro odpada, boję się o polistyren, na spokojnie przetestuję to w przyszłości.
Jeśli przyznają mi szybko punkty na mojehobby.pl, to będę mógł kupić za punkty Surfacera w sprayu. Do samochodu raczej najdrobniejszy prawda(1200 w sprayu)?

Pozdrawiam,
KitKat
KitKat

Postprzez Biskup » Wto Gru 08, 2009 1:43 pm

Jeżeli robisz model auta to spokojnie możesz użyć nitro. Ja tak podładowałem swoją 350 i Skylina, kumpel za to już wiele samochodów za podładował używając nitro do tego surfacera. Testował też tą wersje w sprayu i podobno nawet lepiej się nakłada niż ten ze słoika, ale nic więcej nad to nie mogę powiedz, bo ja tylko tego w słoiczku używam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez KitKat » Wto Gru 08, 2009 1:49 pm

Tak, to prawda. Wersja w sprayu pozwala na położenie super cienkich warstw, przynajmniej póki nie zużyjemy 3/4 gazu, bo wtedy zaczyna już trochę nierównomiernie podawać i trzeba uważać bardzo. Niestety zabawa bardzo droga, puszka szybko się kończy i dużo kosztuje. ;) Jak z gazem pędnym do aero w puszcze. ;)
KitKat

Postprzez Biskup » Wto Gru 08, 2009 2:25 pm

Tak, ale resztę z puszki można zużyć do aero :) I puszka pomocna jest, jeśli ktoś gdzieś wyjeżdża i nie chce brać całego sprzętu ze sobą.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Postprzez dzejo » Czw Gru 10, 2009 4:23 pm

cześć

Spokojnie pod aero możesz rozcieńczyć rozcieńczalnikiem WAMOD. Nie jest to to samo co firmówka, ale ja bez problemu w ten sposób pomalowałem kilka modeli.
Jak koledzy wspominali i sam zauważyłeś malowanie pędzlem to porażka, nie masz co przeprowadzać nawet kolejnych prób :D - tylko aero lub spray
------------------------------------------------
pozdrawiam
Andrzej
Awatar użytkownika
dzejo

Miejscowość: KOŁO

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości