Malowanie Mi-24

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Malowanie Mi-24

Postprzez rattler » Czw Lis 12, 2009 7:47 pm

Witam.
To mój pierwszy post na tym forum, przeglądałem je ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc postanowiłem napisać. Modelarzem jestem od dawna, czasem z przerwami, ale teraz wygląda na to, że wracam na poważnie 8-) Moje pytanie tyczy się malowania. Mam nie skończonego Mi-24, 1/72 z Italeri. Chciałbym pomalować go w tzw "żyrafie cętki". Czy mógł by mi ktoś doradzić jak to najlepiej zrobić? Dodam że kilka dni temu kupiłem aerograf, tylko że jeszcze nie umiem nim malować 8-) Czy lepiej użyć do tego aero czy może jednak na moim etapie bezpieczniej będzie pędzla?
Awatar użytkownika
rattler

Miejscowość: Węgierska Górka

Re: Malowanie Mi-24

Postprzez traczyk » Czw Lis 12, 2009 7:55 pm

rattler napisał(a):Witam.
Dodam że kilka dni temu kupiłem aerograf, tylko że jeszcze nie umiem nim malować

Jako dość niedawno nawrócony, tzn. wróciłem do modelarstwa 2-3 lata temu i tyleż czasu doświadczam aerografomanii ;o) mogę poradzić intensywne próby i eksperymenty na płaskich raczej powierzchniach, niekoniecznie modelarskich. A jeśli już modelarskich, to raczej przeznaczonych do złomowania.
Cętki z ręki, czy od szablonu to dla powracających stanowczo dużo późniejsze doświadczenia. :lol:

Pozdrawiam

Krzysiek
traczyk

Postprzez rattler » Czw Lis 12, 2009 8:45 pm

A jak się maluje od szablonu? Okleja się model i wycina je np skalpelem?
Awatar użytkownika
rattler

Miejscowość: Węgierska Górka

Postprzez traczyk » Czw Lis 12, 2009 8:58 pm

rattler napisał(a):A jak się maluje od szablonu? Okleja się model i wycina je np skalpelem?

Polecam dział "Aerografy, kompresory, farby" oraz "ABC modelarstwa". Dobrze jest przśledzić również wątki warsztatowe, pomagając sobie funkcją "szukaj". ;o)

Pozdrawiam

Krzysiek
traczyk

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości