Odpowiedniki farb dla kolorów academy

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Odpowiedniki farb dla kolorów academy

Postprzez dzordz » Czw Wrz 17, 2009 7:44 am

Witam,

Zaopatrzyłem się w model Academy 12204 F16C Fighting Falcon Flying Razorbacks http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?g ... teg=267431

Producent zamiast numerów farb podaje tylko nazwy kolorów:

White, Black, Yellow, Silver, Gun Metal, Gloss Light Green, Flat Black, Clear Red, Clear Blue, Khaki Green, Metallic Gray, Gunship Gray, Dark Ghost Gray, Light Ghost Gray, Medium Gray

i tutaj natrafiłem na problem nie potrafię znaleźć numerów farb dla niektórych kolorów np dla Khaki Green, Metallic Gray. Co do pozostałych kolorów też brak mi pewności że dobrze wyszukałem ich numery.

Czy ktoś mógłby mi w tej kwestii pomóc.

Z góry dziękuję.

Dżordż
dzordz

Postprzez Rayanq » Czw Wrz 17, 2009 7:52 am

A po nazwie nie możesz kupić tych farb?
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez dzordz » Czw Wrz 17, 2009 7:55 am

W sklepach internetowych nie znalazłem tych nazw farb. A jak na razie nie znalazłem czasu aby przejść się do zwykłego sklepu.
dzordz

Re: Odpowiedniki farb dla kolorów academy

Postprzez pio-trek » Czw Wrz 17, 2009 9:59 am

dzordz napisał(a):Witam,
Producent zamiast numerów farb podaje tylko nazwy kolorów:

Dla ważniejszych kolorów masz przecież podane numery FS, wpisz je w google albo znajdź jakiś przelicznik. Pozostałe mniej istotne kolory możesz kupić po nazwie.
pozdrawiam, Piotr Murawski
"3 razy przymierz, raz sklej"
Awatar użytkownika
pio-trek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez dzordz » Czw Wrz 17, 2009 10:04 am

Zgadza się dla niektórych kolorów (tych częściej używanych) w instrukcji podano numer FS. Dla pozostałych nie. Większość jakoś udało mi się wybrać, mniej lub bardziej trafnie. Ale mam problem z kolorami

Khaki Green, Metallic Gray

zwłaszcza z tym drugim. Farby które udało mi się znaleźć jakoś nie za bardzo odpowiadają temu co widzę na rysunku przedstawiającym pomalowany model.

Po prostu myślałem że ktoś już miał podobne problemy z kolorami academy (w końcu to dość popularna firma) i pomoże mi w tej kwestii.
dzordz

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Wrz 17, 2009 11:55 am

Proponuję więcej własnej inwencji a nie kopiowania kopii ;). Metalic grey możesz uzyskać mieszając ciemnoszary ze stalowym lub aluminium. Radzę popatrzeć na fotki prawdziwych samolotów i spróbować coś wymieszać samemu, to często daje dużo lepszy efekt niż kupowanie gotowca w stylu "metalic grey" albo "gunmetal". Model Masters ma chyba w ofercie metalic grey, warto przejść się do jakiegoś sklepu modelarskiego i popatrzeć.
Ale jeśli ten metalic grey ma być do dyszy silnika, to radzę ci spróbować coś wymieszać samemu, bo żaden gotowiec nie oddaje zbyt dobrze realiów, warto mieszać kolorki. :)
A, wejdź sobie jeszcze na stronę gunze.pl, Gunze robi świetne metalizery.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez dzordz » Czw Wrz 17, 2009 12:19 pm

Pewnie masz rację :), ale jest to mój pierwszy 'poważny' model i nie chciałem czegoś zepsuć, dlatego chciałem się oprzeć na instrukcji. W mieszaniu farb nie mam doświadczenia :)

Masz rację że chodzi mi o kolor którego mam użyć do pomalowania dyszy silnika. Mam w domu jakiś kolor master modela który nazywa się Exhaust Metalizer wydaje mi się że może być odpowiedni do dyszy. Zostaje jeszcze Khaki green, ale tutaj nie ma aż takiego dużego problemu bo kolor ten ma być użyty do pomalowania munduru pilota.
dzordz

Postprzez Asarus » Czw Wrz 17, 2009 7:13 pm

dzordz napisał(a):W mieszaniu farb nie mam doświadczenia :)

Co to za filozofia ;o) Bierzesz kapselek, albo inny pojemniczek kilka patyczków (wykałaczki, labo kawałki ramki od modelu) i kropelkami dodajesz kolorów, żeby wyszedł taki jak chcesz :)
Michał Janicki
Warsztat: X-3 Stiletto 1/72
Awatar użytkownika
Asarus

Miejscowość: okolica Warszawy NDM

Postprzez dzordz » Czw Wrz 17, 2009 7:24 pm

TAk tak , to jest teoria. A doświadczenie swoją drogą. Pewnie zanim bym dostał odpowiedni kolor to trochę by mi zeszło :)
dzordz

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości