Problemy początkującego z aero

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Problemy początkującego z aero

Postprzez Glassu » Nie Wrz 06, 2009 4:58 pm

Na początku uprzedzam protesty - szukaćszukałem wzdłuż i wszerz ale konkretnych rozwiązańmoich problemów nie mogłem znaleźć, dlatego proszę o pomoc w 2ch kwestiach - ostatnia część osłaniająca dyszy (TG-180) za nic nie chce się u mnie odkręcić - chwyciłem nawet żabką i prędzej mi aero pęknie na pół niż ten gwint puści - czy zamoczenie całej części też wyczyści front aero?

A 2ga sprawa - mam problem przy malowaniu - na początku zdaje się, że wszystko dobrane jest jak należy, gęstość, ciśnienie i odległość - krycie dobre itp ale po minucie malowania, nagle aero przy dokładnie tych samych ustawieniach zamiast równej cienkiej linii, wypluwa z siebie mokre plamy które następnie PRZEPRASZAM w kleksy.. zupełnie jakby pigment farby odparował ze zbiorniczka, dalsze dolewanie farby już w niczym nie pomaga, bo przeważnie po próbach szybkiego przeczyszczenia wszystko już mam pozapychane i z malowania nici... co do zasychania wiem, że pomoże wódka/retarder co jutro zamierzam wypróbować, ale nie wiem co zrobić z innymi opisanymi problemami
Glassu

Miejscowość: Łódź

Postprzez Rayanq » Nie Wrz 06, 2009 5:04 pm

AD.1
Kombinerki i po sprawie.
AD.2
Pewnie na końcu iglicy gromadzi się farba i robi się glut.
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości