Czyste kalki z białym podkładem. Gdzie kupić?

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez k21987 » Czw Sie 20, 2009 5:14 pm

Renegat_2008 napisał(a):Nie łatwiej wydrukować na czystej przeźroczystej kalce białe napisy? Są przecież drukarki laserowe mające taką możliwość. Może po prostu przejdź się po punktach xero w których jest możliwe również drukowanie i wypytaj, czy gdzieś takowej mogącej drukować na biało laserówki nie posiadają. Jeśli nie to zawsze zostaje Allegro- gdzieś chyba na tym forum przewinęły mi się przed oczyma namiary na kogoś świadczącego takie usługi... Jak znajdę ten temat to wstawię linka.
Drukarki laserowe nie mają takiej możliwości. Do tego są specjalne drukarki termotransferowe, które kosztują ładnych parę PLN. Bardzo bym prosił o wstawienie linka do tego tematu.

K.K.
k21987

Miejscowość: Sobolew

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Sie 20, 2009 5:55 pm

Może się mylę ale chyba najprostrza opcja to na białej kalce wydrukować czarne kontury literek i je wyciąć z kalki. Co tu jeszcze kombinować, sprawa prosta jak drut a szukanie białego tuszu do atramentówki to pomysł iście szalony, godny Tygryska albo Kubusia Puchatka :P . Na miejscu kolegi kupiłbym białe kalki i na nich drukował kontury. Nie, ja to bym jeszcze inaczej zrobił-wyciął literki w szablonie i napisy namalował, jeśli nie ma ich zbyt dużo.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez k21987 » Czw Sie 20, 2009 6:11 pm

tommyc1 napisał(a):Może się mylę ale chyba najprostrza opcja to na białej kalce wydrukować czarne kontury literek i je wyciąć z kalki. Co tu jeszcze kombinować, sprawa prosta jak drut a szukanie białego tuszu do atramentówki to pomysł iście szalony, godny Tygryska albo Kubusia Puchatka :P . Na miejscu kolegi kupiłbym białe kalki i na nich drukował kontury. Nie, ja to bym jeszcze inaczej zrobił-wyciął literki w szablonie i napisy namalował, jeśli nie ma ich zbyt dużo.
Niestety obie metody, które kolega opisał odpadają, a to ze względu na mikro rozmiary napisów. Oznaczenia taboru w skali 1:87 są bardzo drobne. Wysokość niektórych liter = 1mm.
k21987

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Czw Sie 20, 2009 7:56 pm

A to oczywiście zmienia postać rzeczy, napisałem tak, bo mam tez na warsztacie big boya w 1:87 i tam akurat część napisów można zrobić tak jak napisałem.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Czw Sie 20, 2009 8:03 pm

Szukaj więc pracowni graficznych z ploterem bo sam napisy białe nie wiem czy wytniesz.

lub szukaj drukarni z drukarką drukującą białym i mailem możesz wysłać im projekt np w corelu przelejesz im kaskę a oni ci przyślą w kopertce, przezroczyste kalki techmodu mam np ja i mogę je wysłać nie do ciebie ale do znalezionej przez ciebie drukarni.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez k21987 » Czw Sie 20, 2009 11:05 pm

hobby.szeroka5.pl napisał(a):Szukaj więc pracowni graficznych z ploterem bo sam napisy białe nie wiem czy wytniesz.

lub szukaj drukarni z drukarką drukującą białym i mailem możesz wysłać im projekt np w corelu przelejesz im kaskę a oni ci przyślą w kopertce, przezroczyste kalki techmodu mam np ja i mogę je wysłać nie do ciebie ale do znalezionej przez ciebie drukarni.
Dzięki za inicjatywę, problem w tym, że na chwilę obecną nie mam takowej drukarni. Poszukam i w razie czego się odezwę. Oczywiście jeśli wyjdzie mnie to w miarę przyzwoicie finansowo..

K.K.
k21987

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości