Farba fluoroscencyjna

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Farba fluoroscencyjna

Postprzez marand » Wto Sie 11, 2009 11:26 pm

Kupiłem takie „cudo” córce, która przechodzi okres fascynacji „piratami z Karaibów” i mam pytanie, czy ktoś miał do czynienia z dołączoną do zestawu farbą fluoroscencyjną? Jak nią malować, czy rozcieńczać ( to taki gęsty glut) i jeżeli tak, to, czym? Co dać na podkład, producent proponuje nakładać farbę bezpośrednio na czarny plastik, ja jednak myślę, aby go pomalować na kolory zbliżone do wypłowiałego drewna i dopiero na to nałożyć efekt. I jeszcze pytanie czy jest szansa nanieść tę farbę aero, czy trzeba się męczyć pędzlem?

Image
Image
Awatar użytkownika
marand

Miejscowość: Łódź

Postprzez duzy-mucha » Wto Sie 11, 2009 11:29 pm

niezłe :) gdzie takie cudeńka sprzedają?
Warsztat:
- AH-64A Apache -1/48 Academy (wstrzymany)
- An-2 W - 1/72 Trumpeter (wstrzymany)
- Holenderski Muszkieter - 1/16 MiniArt (wstrzymany)
Awatar użytkownika
duzy-mucha

Postprzez marand » Wto Sie 11, 2009 11:35 pm

Kupiłem toto w sklepie modelarskim, drogie jak :evil: ale co się nie robi dla dzieci. A korzystając, zaraz wstawie Ci kabinkę Apacha.
Awatar użytkownika
marand

Postprzez hobby.szeroka5.pl » Nie Sie 16, 2009 6:49 pm

zaglutujesz aero, pędzlem nakładaj, farba powinna mieć gęstą konsystencję, ale się swobodnie przelewać, jak jest już niemal guma to idź z nią do sklepu aby wymienili. farba nie powinna być równo nałożona, bo ma imitować zwisające wodorosty.
Oczywiście możesz pomalować go kolorami drewna i na to te gluty ale czy ktoś to doceni, cały efekt jak się zgasi światło i model sobie świeci, a wtedy nie widać tego koloru drewna.
Niech Cię nie zraża myśl moja prosta, smutny efekt reform szkolnictwa.
Image
9 Inowrocławski Konkurs Modelarski 25-26 kwietnia 2015
Awatar użytkownika
hobby.szeroka5.pl

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez marand » Pon Sie 17, 2009 7:20 am

Dzięki za podpowiedź, modelu już nie wymienię, bo córa zaczęła go sklejać i malować (dałem jej stare akryle MM w saszetkach, niech się wprawia) Farbę spróbuję rozmieszać, popróbuję z różnymi rozpuszczalnikami na boku, a jak to nic nie da powalczę ze sklepem.
Awatar użytkownika
marand

Postprzez mackbeth » Pon Sie 17, 2009 8:19 pm

farbę fluoroscencyjną można kupić w dobrych sklepach z lakierami samochodowymi (najlepiej tam gdzie mieszają lakiery także, gdyż od razu nabiją w spray :) ) jeśli chodzi o podkład, to farby fluoro ZAWSZE podkład jest biały. Ewentualnie możesz popatrzeć na allegro sprzedają tam proszek fluoroscencyjny. Miesza się go z lakierem np. bezbarwnym i już można malować :)
mackbeth

Miejscowość: Łęknica/Wrocław

Postprzez Glassu » Pon Sie 17, 2009 8:54 pm

O ile się nie mylę takie farby oferują również sklepy plastyczne/papiernicze
Glassu

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości