Sklepy modelarskie - Kielce

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Sklepy modelarskie - Kielce

Postprzez Robert P. » Pią Lip 10, 2009 9:32 pm

W tym temacie będziemy dyskutować o sklepach modelarskich w Kielcach. Osobiście wiem o 2 takich:
- Polami Model
- Składnica Harcerska

Oba na Placu Wolności. Dawno tam nie byłem, więc fajnie by było jak by ktoś coś napisał 8-)
Ostatnio edytowany przez Robert P., Wto Sie 11, 2009 10:48 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Postprzez pw700 » Sob Lip 11, 2009 3:37 am

Ja również dawno tam nie byłem. Miałem się teraz do polami wybrać, to się okazało że przerwa urlopowa do końca lipca.
No to żem się rozpisał na temat sklepów... :)
Awatar użytkownika
pw700

Miejscowość: Kielce

Postprzez Przemo1CK » Sob Lip 11, 2009 8:30 pm

Witam!

To zapewne o mnie chodzi - także już mówię co i jak:

Polami Model - dość sporo modeli, z pancerki głównie Dragon, Italeri i Trumpeter w skali 1:35 oraz UM, Mirage, RPM, Trumpeter i Dragon w 1:72

Co do lotnictwa to wszystkiego po trochu w większości popularnych podziałek.

Jest też trochę figurek w skalach 1:35 i 1:72, oraz trochę pojazdów cywilnych ( głównie Italeri ) oraz okrętów ( Dragon ).

Na wielki plus na pewna zasługuje liczba starych modeli, niektóre nie produkowane od ładnych paru lat. Niestety brakuje tam akcesoriów i żywic.

Składnica Harcerska "Harcerz" - jak to zwykłem mawiać "gruzowisko po dawnym imperium", przez te kilka lat sklep skurczył się do mikroskopijnych rozmiarów, dość mały asortyment ( można coś zamówić ), czasem pojawiają się aerografy znane z allegro ( w sieci cena 70-80 zł ) w "Harcerzu" jakieś 140-150, także raczej można wpaść i się rozejrzeć, niż coś kupować.

Co do pozostałych - kilka modeli jest w sklepie militarnym "Vive Army Store" na Orlej ( obok rynku, zaraz przed "Empikiem" ). Ale dosłownie 3 samoloty i 2 zestawy figurek.

W marketach modeli nie wykryłem ostatnio, jeszcze 1,5 roku temu były revelle w 1:72.

I to raczej wszystko w Kielcach...

Pozdrawiam
Przemo
"Pokój wszystkim modelarzom"

Image
Awatar użytkownika
Przemo1CK

Miejscowość: CK (Kielce :) )

Postprzez Robert P. » Wto Sie 11, 2009 10:47 pm

Dodam, że w Puchatku na samej górze jest sklep z zabawkami - parę modeli się znajdzie. Okolice schodów od strony Sienkiewki.
Awatar użytkownika
Robert P.

Postprzez Robert P. » Czw Wrz 24, 2009 10:04 pm

Dziś miałem okazję zrobić mały wywiad środowiskowy 8-)

Puchatek :arrow: od ostatniej wizyty (zima) ubyło modeli, czyżby ktoś przeczytał temat? :lol: W każdym razie na dziś jest tam parę sztuk modeli lotniczych oraz pancerki (Rvell: Leopard 2A4, Fennek, M40 Long Tom)
Tęcza :arrow: NIC tam nie ma z modeli
Polami Model :arrow: tak jak napisał Przemek, ja tylko zwrócę uwagę na całkiem przyzwoite ceny oraz miłą obsługę 8-)
Awatar użytkownika
Robert P.

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości