Akryle Model Master

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Akryle Model Master

Postprzez tomaszekpoz » Pią Kwi 24, 2009 7:57 pm

Mam takie pytanko, czy wartko kupić te farby?? Jak kryją? Jak z wydajnością? Będą nakładane pędzlem. Użyłem opcji szukaj, ale chciałbym poznać waszą opinię. :P
Awatar użytkownika
tomaszekpoz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Tomek Mroczkowski » Pią Kwi 24, 2009 8:21 pm

No dobre są, warto ze względu na dosyć szeroką gamę kolorów, ale pod pędzel czasami się średnio maluje... ogólnie polecam, ale rozcieńczyć trzeba!
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez JMI » Pią Kwi 24, 2009 9:01 pm

Pod pędzel kup lepiej Pactrę. Dostałem niedawno dwie buteleczki MMów i zdążyłem porównać z Pactrą.

Są o wiele lepsze - choć już aero malowało mi się lepiej MM. Jeżeli masz w okolicy sklep z artykułami dla artystów, poszukaj w nim czegoś, co się nazywa "medium opóźniające do akryli" np. firmy Renesans. Kosztuje toto jakieś 4 złote, a jest świetne do rozcieńczania akryli - tak pod pędzel jak pod aero. Przy okazji możesz też kupić medium do akryli z połyskiem i używać do lakieru matowego na ostanie malowanie - znakomicie łagodzi matowość bezbarwnej Pactry. Kropelka wystarczy.

Nie wiem, jakie masz pędzle, ale jeżeli masz "normalne modelarskie", a będziesz miał możliwość, kup sobie pędzelki Kolibri, z serii 98 (Golden Sable).

Aha, Pactrę rozcieńczaj mniej więcej 2:3 (2 części farby, 3 rozcieńczalnika). Przy takim, a nawet mocniejszym rozcieńczeniu, jakimś dobrym podkładzie i dobrym pędzlu (no i odrobinie wprawy) będziesz mógł uzuskać, przynajmniej dla prostszych malowań, efekt podobny do aero.
Awatar użytkownika
JMI

Postprzez pio-trek » Sob Kwi 25, 2009 11:59 am

Chyba jednak słabo szukałeś bo nawet w tym tygodniu był temat o tych farbach :?
Pactra jest lepsza ale mniej wydajna, akryle MM gorzej się trzymają podłoża i są gorsze pod pędzel ale na dłużej wystarczą.
pozdrawiam, Piotr Murawski
"3 razy przymierz, raz sklej"
Awatar użytkownika
pio-trek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez tomaszekpoz » Sob Kwi 25, 2009 12:19 pm

Czytałem ten temat, ale czym więcej opinii tym lepiej :P
Awatar użytkownika
tomaszekpoz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Michal » Pią Maj 01, 2009 11:18 am

Hmmm ja z kolei maluję pędzlem i powoli przesiadam się z Pactr na akrylowe Model Mastery - lepiej mi się nimi maluje. Lepiej kryją, równiej się kładą. Tylko wymagają dobrego rozmieszania i rozcieńczenia. Więc jak dla mnie MM są lepsze pod pędzel niż Pactry.
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości