Lufy RBModel

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Lufy RBModel

Postprzez Przemek_T » Śro Kwi 15, 2009 7:22 pm

Witam.
Juz niedlugo otrzymam pocztą 2 lufy metalowe w skali 1:72. A Wy co sądzicie o lufach firmy RBModel? Cena jest niezwykle niska, polski producent, a jakość?

Pozdrawiam, Przemek
Przemek_T

Miejscowość: Alfredówka, Podkarpacie

Re: Lufy RBModel

Postprzez Sebastian I. » Śro Kwi 15, 2009 7:44 pm

Przemek_T napisał(a):Witam.
Juz niedlugo otrzymam pocztą 2 lufy metalowe w skali 1:72. A Wy co sądzicie o lufach firmy RBModel? Cena jest niezwykle niska, polski producent, a jakość?

Do tej pory kupiłem jedną lufę i miałem chyba pecha.
Moja lufa do Tygrysa miała źle spasowane elementy hamulca wylotowego i dwie rysy na całym obwodzie lufy, tak jakby dwa za głębokie nacięcia noża tokarki.
Pzdr
Image
Awatar użytkownika
Sebastian I.

Miejscowość: Kwidzyn

Postprzez Kicuś » Śro Kwi 15, 2009 8:28 pm

Bathin napisał(a):Moja lufa do Tygrysa miała źle spasowane elementy hamulca wylotowego
Pzdr

Nie tylko twoja. Ja tak miałem przy moim Tygrysie królewskim w 1:48.
Każdy produkt powinien tam przechodzic kontrolę jakości a wybrakowane powinny być odrzucane. Powinny...
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Sebastian I. » Czw Kwi 16, 2009 6:55 am

kicus napisał(a):Każdy produkt powinien tam przechodzic kontrolę jakości a wybrakowane powinny być odrzucane. Powinny...

A kto wie czy to nie odpady produkcyjne ArmoScale ? Bo taką plotkę słyszałem.
Pzdr
Image
Awatar użytkownika
Sebastian I.

Postprzez Badger » Czw Kwi 16, 2009 7:22 am

Nie narzekajcie - to armorscale może narzekać że się nie dogadują ze swoim producentem. Całkiem dobre wyroby w satysfakcjonującej cenie.
Pozdrawiam Jacek Cieślak - spad

ImageImage
Awatar użytkownika
Badger
Dobry Duch PWM

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomasz Mańkowski » Czw Kwi 16, 2009 7:30 am

Bathin napisał(a):A kto wie czy to nie odpady produkcyjne ArmoScale ? Bo taką plotkę słyszałem.

Tak... szczególnie takie wzory jakich Armorscale nigdy nie miało w swojej ofercie... ( np. Oerlikon )

Kicuś, Bathin :arrow: jak mieliście jakieś problemy z jakością, starczyło zareklamować towar u sprzedawcy ( ew. u producenta ). Wymieliby wam na pewno ( tak się przynajmniej dzieje w sklepach które dbają o swojego klienta... )
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Sebastian I. » Czw Kwi 16, 2009 9:40 am

Tomasz Mańkowski napisał(a):Kicuś, Bathin :arrow: jak mieliście jakieś problemy z jakością, starczyło zareklamować towar u sprzedawcy ( ew. u producenta ). Wymieliby wam na pewno ( tak się przynajmniej dzieje w sklepach które dbają o swojego klienta... )

A w d.. z tym, za te 20 parę złotych szkoda zachodu.
Teraz zamówiłem z prośbą o dokładne sprawdzenie przed wysyłką.
Pzdr
Image
Awatar użytkownika
Sebastian I.

Postprzez Kicuś » Czw Kwi 16, 2009 11:18 am

Tomasz Mańkowski napisał(a):
Bathin napisał(a):A kto wie czy to nie odpady produkcyjne ArmoScale ? Bo taką plotkę słyszałem.

Tak... szczególnie takie wzory jakich Armorscale nigdy nie miało w swojej ofercie... ( np. Oerlikon )

Kicuś, Bathin :arrow: jak mieliście jakieś problemy z jakością, starczyło zareklamować towar u sprzedawcy ( ew. u producenta ). Wymieliby wam na pewno ( tak się przynajmniej dzieje w sklepach które dbają o swojego klienta... )

Jasne i płacić za wysyłkę w jedną i druga stronę co przy obecnych cenach przesyłek stanowiłoby conajmniej połowę wartości danej lufki.
Porządna firma dokonała by choćby wzrokowej kontroli jakości i odrzuciła wybrakowane egzemplarze. To tyle. I to nie jest tak, że ja i Bathin jesteśmy upierdliwcami i szukamy dziury w całym bo podobne opinie o RB Model czytałem już na innych forach.
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Przemek_T » Czw Kwi 16, 2009 11:27 am

Dziś otrzymałem lufę firmy RBModel do T-72 i w porównaniu z lufa producenta (Revell), polski produkt wypada dobrze. Porównanie wrzucę wieczorem.
Przemek_T

Miejscowość: Alfredówka, Podkarpacie

Postprzez Tomasz Mańkowski » Czw Kwi 16, 2009 5:43 pm

kicus napisał(a):Jasne i płacić za wysyłkę w jedną i druga stronę co przy obecnych cenach przesyłek stanowiłoby conajmniej połowę wartości danej lufki.

A kto i gdzie stosuje takie metody?
Z tego co kojarzę, zazwyczaj przesyłki reklamowane przesyłane są na koszt producenta / sklepu...
A często sklep ( czy producent ) rezygnuje z odsyłania mu wadliwego towaru - starczy fotka "dokumentująca" wadę...
Tak przynajmniej jest w moim wypadku...
Tomasz Mańkowski
ImageImage
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Dobry Duch PWM

Miejscowość: na południe od Warszawy

Postprzez Jurek Bin » Czw Kwi 16, 2009 6:28 pm

Ja bym powiedział że lufy ze Zbąszynia są świetne. Osobiście ich nie używam a sprzedaję i sprzedałem już parę tysięcy sztuk na cały świat - nawet kilka do Polski.
I generalnie opinie od klientów modelarzy otrzymywałem bardzo dobre.
Oczywiście miałem parę zwrotów czy błędów również, Jednak jaki produkt ich nie ma. Kupisz nowy samochód i też może coś przestać działać.

Popatrzcie również tutaj:
http://www.perthmilitarymodelling.com/whatsnew.htm
Sporo porównań luf RB Model.
Każda ma plusy i minusy. Słabe opakowanie vs. niska cena. Każdy producent ma różne dłuości itd.

http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... 35b91.html
http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... bmodel.htm

Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
Jurek Bin

Miejscowość: Wiedeń

Postprzez Kicuś » Czw Kwi 16, 2009 6:37 pm

Osobiście ich nie używam a sprzedaję

Dziwna prawidłowość. Ten kto tym handluje to zachwala a ten kto używa nie jest do końca zadowolony. No cóż, w sumie jakbym cos sprzedawał to też nie wtaczał bym kupującemu że to lipa.

Kupisz nowy samochód i też może coś przestać działać

Może przestać działać to oczywiste . Ale nowego samochodu nie kupisz zgłębokimi rysami na karoserii a lufę z rysami od noża tokarskiego owszem.
Ostatnio edytowany przez Kicuś, Czw Kwi 16, 2009 6:40 pm, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Kicuś

Postprzez Jurek Bin » Czw Kwi 16, 2009 6:38 pm

podaję linki nie do swojej strony tylko do innych stron modelarskich aby ktoś inny mógł sam zdecydować.
Tam jest kilka bardzo istotnych porównań i zdjęcia luf różnych producentów położonych koło siebie.

http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... 35b13.html

http://www.perthmilitarymodelling.com/r ... 35b25.html

Poczytaj i sam zdecyduj.
Ostatnio edytowany przez Jurek Bin Czw Kwi 16, 2009 6:52 pm, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Jurek Bin

Postprzez Jurek Bin » Czw Kwi 16, 2009 6:43 pm

kicus napisał(a):Może przestać działać to oczywiste . Ale nowego samochodu nie kupisz zgłębokimi rysami na karoserii a lufę z rysami od noża tokarskiego owszem.

To wówczas dzwonisz do producenta i reklamujesz. Ja również tak robię.
Awatar użytkownika
Jurek Bin

Postprzez Kicuś » Czw Kwi 16, 2009 6:49 pm

Ale czy Ty nie rozumiesz że rysy od noża tokarskiego to nie jest ukryta wada tylko jawna i taka lufa nie powinna być wprowadzona do sprzedaży przez poważnego producenta jakim jest/chce być RB Model.

Ja nie mam uwag w kwestii merytorycznej ale jakościowej produktu więc mnie porównania luf RB z innymi producentami na tym etapie nie interesują.
Producent ma obowiązek sprawdzić jakość swojego wyrobu nim sprzeda go nabywcy i o to mi chodzi.
Awatar użytkownika
Kicuś

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości