jakimi farbami malowac samochody

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

jakimi farbami malowac samochody

Postprzez sadan » Czw Mar 12, 2009 8:25 pm

witam jestem nowy na tym forum i chciałbym się czegoś dowiedzieć a mianowicie czy EW770 dam rade malować na samochodach(czy jest wystarczająco precyzyjny żeby robić różne portrety płomienie itp.) . i jakich lakierów używać do samochodów,kasków czy motocykli.Jeśli normalnymi lakierami samochodowymi, to czy bez problemu mogę czyścic taki EW770 rozpuszczalnikiem??
sadan

Postprzez Klarz » Czw Mar 12, 2009 9:00 pm

A jaka skala modelu :?:
Diorama ,,w drodze,,

Rekord wbijać!
,,Dobry modelarz, zrobi model średniej klasy - najlepszy modelarz, zrobi model wspaniały - Ale prawdziwy modelarz, zrobi model nie zawsze piękny, ale zrobi go z niczego"
Awatar użytkownika
Klarz

Miejscowość: Okolice Warszawy

Postprzez sadan » Czw Mar 12, 2009 9:52 pm

chodzi mi o prawdziwe samochody i motory, i czy jak podłącze pod normalna sprężarkę tzn taka wielka która daje przykładowo 8 barów, to mogę ew770 podpiąć pod taka sprężarkę??i prosił bym o odp na te pytania wyżej .pozdrawiam

chodzi mi o malowanie czegoś takiego np.
http://www.aerograf.com.pl/galeria/motocykle/
http://www.aerograf.pl/galeria/ramka.php?p=1
to wszystko jest malowane aerografem (podejrzewam ze bardzo profesjonalnym sprzętem) ale czy wycisnę choć trochę z tego EW770
no i tak jak wyżej jakie lakiery
czym czyścic po takich lakierach
czy normalna wielka sprezara się nadaje
sadan

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Mar 13, 2009 7:19 am

Myślę, że do czegoś takiego nawet emalie modelarskie mogą byćm, ale lepsze na pewno lakiery samochodowe...o trwałości takiego malowania i tak decyduje przede wszystkim dobry lakier akrylowy clear, który dajesz na wierzch w kilku warstwach. Sprawdź tylko czy emalia modelarska z lakierem końcowym nie wchodzi w jakąś reakcję.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez sadan » Pią Mar 13, 2009 7:52 am

gdzie mozna nabyc w dobrych cenach jakies farby zeby sobie pocwiczyc np na kawałku blachy na płycie mdf. czy na pcv i jakie farby moze jakis link ktos ma ??
sadan

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Mar 13, 2009 8:04 am

W każdym sklepie z chemią motoryzacyjną-lakiery,farby,podkłady, szpachle, papiery wodna,taśmy maskujące-wszystko tam znajdziesz. :)

Albo...na allegro, ale w takich sklepach-mieszalniach kolorów zrobią ci w małej kubaturze a na allegro to raczej nie...poszukaj formy HAYA na allegro, ja u nich nabitą w spray farbe kupowałem, bardzo łądnie mi kolor dobrali do samochodu, którego nawet nie widzieli :D

O, wyszukałem ci:

http://moto.allegro.pl/item574381788_ha ... lnosc.html

Szczerze polecam!
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości