Połamanie modelu przy dostawie

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Połamanie modelu przy dostawie

Postprzez Dawid959 » Czw Mar 12, 2009 6:19 pm

Jakbym kupił na allegro model to możliwe, że części by się połamały podczas dojazdu?
Dawid959

Postprzez Tomek Mroczkowski » Czw Mar 12, 2009 6:20 pm

No pewnie...
Image
Awatar użytkownika
Tomek Mroczkowski

Miejscowość: Frombork

Postprzez Łukasz Sosnowski » Czw Mar 12, 2009 7:04 pm

Sprzedawcy zazwyczaj porządnie pakują modele. Możesz także dogadać się ze sprzedawcą, aby wybrał opcję "ostrożnie" czy jakoś tak. Wtedy przesyłka kosztuje trochę więcej. W ogóle najlepiej kupować w sklepach na Allegro. Prowadzący takie sklepy mają doświadzczenie w tego typu transakcjach i wiedzą jak zapakować model, jest dobry kontakt i transakcja jest załatwiana szybko i sprawnie. Oobiście polecam sklep ACHTUNGPANZER.
Awatar użytkownika
Łukasz Sosnowski

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Klarz » Czw Mar 12, 2009 7:07 pm

Przeczytaj sobie komentarze co do sprzedającego. Jeżeli ma dużo pozytywnych, to jest małe prawdopodobieństwo, że części będą w częściach (Niezły tekst :P ) jest małe. Jeżeli ma dużo negatywów - nie kupuj u niego.

Nie prościej kupic model ,,własnoręcznie" w sklepie modelarskim? Model widzisz na własne oczy, od razu kupujesz sobie farbki i jest git :)
Diorama ,,w drodze,,

Rekord wbijać!
,,Dobry modelarz, zrobi model średniej klasy - najlepszy modelarz, zrobi model wspaniały - Ale prawdziwy modelarz, zrobi model nie zawsze piękny, ale zrobi go z niczego"
Awatar użytkownika
Klarz

Miejscowość: Okolice Warszawy

Postprzez Dawid959 » Czw Mar 12, 2009 7:32 pm

U mnie jest jedynie taki papierniczy i jest mało modeli w nim.
Dawid959

Postprzez Klarz » Czw Mar 12, 2009 9:04 pm

Poproś, żeby cię ktoś zawiózł do Katowic. Poszukaj na www.zumi.pl, czy w Katowicach jest jakiś modelarski. Podjedziesz se do sklepu i kupisz co ci potrzeba.
Diorama ,,w drodze,,

Rekord wbijać!
,,Dobry modelarz, zrobi model średniej klasy - najlepszy modelarz, zrobi model wspaniały - Ale prawdziwy modelarz, zrobi model nie zawsze piękny, ale zrobi go z niczego"
Awatar użytkownika
Klarz

Postprzez Łukasz Sosnowski » Czw Mar 12, 2009 9:25 pm

Jeśli możesz to postaraj się pojechać do Padrebooks w Bytomiu na Katowickiej 54. To chyba najlepszy sklep na Górnym Śląsku.
Awatar użytkownika
Łukasz Sosnowski

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Dawid959 » Pią Mar 13, 2009 7:41 am

Raczej nie pojadę, a kupie na allegro, ale w tym sklepie u mnie to można sobie zamówić model z katalogu to moze tak zrobie.
Dawid959

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pią Mar 13, 2009 8:12 am

Ja często wyszukuję ofert w necie takich, gdzie mogę model osobiście odebrac, ale zamówiłem też kilka pocztą i zawsze były dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Jak sprawdzasz komentarze sprzedawcy, to sprwadzaj też za jakie przedmioty te komentarze ;)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Klarz » Pią Mar 13, 2009 10:34 am

Jak możęsz zamawiac z katalogu, to zamawiaj z katalogu. Ja też często zamawiam z katalogu. Dobry i bezpieczny sposób :)
Diorama ,,w drodze,,

Rekord wbijać!
Awatar użytkownika
Klarz

Postprzez alex_stela » Pią Mar 13, 2009 10:35 am

Polecam internetowe sklepy modelarskie - oni mają doświadczenie w pakowaniu modeli, a poza tym zawsze możesz u nich "przy okazji" zakupić wszelkie materiały potrzebne do budowy modelu (tym samym oszczędzasz na przesyłkach). Mam do nich większe zaufanie niż do sprzedawców z Allegro, którzy mogą być różni. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, aby z takiego sklepu przyszły do mnie uszkodzone modele, nawet jeśli pudełko zostało "nadwyrężone" przez Pocztę...
JUŻ SKOŃCZONE

Na warsztacie:
Avro Vulcan B.2 1/72 (AFX) 30%; Spitfire Mk.Ia 1/72 (TAM) 20%; Folland Gnat 1/72 (AFX) 50%.
Awatar użytkownika
alex_stela

Miejscowość: Śląsk Cieszyński

Postprzez ZIO BY NAITT » Sob Mar 21, 2009 10:02 am

Katowice - Model Hobby na Al. Korfantego ( pod "Superjednostką" ).

Częstochowa - KS Model na ul. Targowej 3 ( poprzeczna uliczka od Al.N.M.P. )

Do Katowic i Częstochowy masz blisko , a obydwa sklepy masz w centrach miast .

PZDR
Pozdrawiam - Konrad Kozioł

Do zobaczenia na nPWM i Modelworku
Awatar użytkownika
ZIO BY NAITT

Miejscowość: Łazy k. Zawiercia

Postprzez Ganz » Sob Mar 21, 2009 12:38 pm

Na Allegro czasem można dostać modele za pół ceny sklepowej jak dobrze poszukasz. Łatwo jest dostać modele pojazdów Revella za 20-25 zł. Ja Allegro traktuje jako miejsce polowania na okazje. Normanie wolę modele kupować w sklepie. Przynajmniej do pudełka można zajrzeć.

Z Allegro od sprzedawców dostałem kilka modeli przez PP. Nigdy nie dotarł do mnie ani jeden uszkodzony.
Awatar użytkownika
Ganz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Bonhart » Sob Mar 21, 2009 12:57 pm

Dawid959 napisał(a):U mnie jest jedynie taki papierniczy i jest mało modeli w nim.

Jestem w podobnej sytuacji i pierwsze zakupy zrobiłem na Allegro. Modele doszły bez żadnych uszkodzeń. Jak wcześniej już inni pisali, jestem pewien, że ludzie którzy dużo sprzedają wiedzą jak zapakować model do wysyłki.
Awatar użytkownika
Bonhart

Miejscowość: Nowy Dwór Gdański

Postprzez anfel » Sob Mar 21, 2009 3:57 pm

Ja już zamawiałem kilka modeli przez internet i w dwóch przypadkach paczka doszła nieco naruszona, tzn była dobrze zapakowana w dodatkowe pudełka lub kartony ale wyglądało tak jak by znacznie cięższa paczka została na niej postawiona samym rogiem, ale w obu przypadkach tylko pudełko zostało nieco zagniecione a zawartość w stanie nienaruszonym.
anfel

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości