Pytanie o farby Gunze

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Pytanie o farby Gunze

Postprzez Ganz » Sob Mar 07, 2009 9:35 am

Mam pytanie. Czy farby Gunze serii Hobby Color zawsze wymagają podkładu? Dotychczas z akryli malowałem Pactrami i podkład sobie darowałem, a mimo to farby dobrze kryły.

Kupiłem sobie czerowny Gunze i nagle klops. Nałożyłem już 3 warstwę i nie zanosi się, żeby farba dobrze pokryła. Widać ciągle szpachle :/

Nie wiem co teraz? Ściągać farbę Wamodem, czy kłaść kolejne warstwy?

Farba nie była bardzo mocno rozcieńczana. Dosłownie kilka kropel wody i spirytu.
Awatar użytkownika
Ganz

Miejscowość: Poznań

Postprzez Kicuś » Sob Mar 07, 2009 3:18 pm

Gunze w większości przypadków kryją super, ale jak widać są wyjątki. Ja też nie mam dobrej opinii o czerwonej Gunze H. Zrobisz jak uważasz ale ja bym jeszcze spróbował z kolejnymi warstwami. Ja na szpachlowane miejsca nigdy nie maluję od razu farbami tylko najpierw Surfacerem 1200.
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez Ganz » Sob Mar 07, 2009 5:15 pm

kicus napisał(a):Gunze w większości przypadków kryją super, ale jak widać są wyjątki. Ja też nie mam dobrej opinii o czerwonej Gunze H. Zrobisz jak uważasz ale ja bym jeszcze spróbował z kolejnymi warstwami. Ja na szpachlowane miejsca nigdy nie maluję od razu farbami tylko najpierw Surfacerem 1200.

Dzięki za podpowiedź. Zdecydowałem się jednak na zdjęcie farby. Ten kolor jest jakiś trefny. Sprawia wrażenie jakby był zrobiony jako tzw. "Clear" i prześwituje spod niego to co jest pod spodem.
Awatar użytkownika
Ganz

Miejscowość: Poznań

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości