Ile warstw sidoluxu kładziecie?

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Diobeu » Nie Lut 21, 2010 1:10 am

Mac Eyka: Wiem, że błyszczący, pytam czy powierzchnię POD nim zmatowić. Z odpowiedzi wnioskuję, że nie trzeba.

Kaiser88: Czyli zabezpieczałeś ponowną warstwą Sidoluxu wyłącznie kalkę plus niewielkie okolice? Nie widać miejsca łączenie nowej warstwy ze starą?

Zastanawiam się też nad tymi sprayami IDEA, wyglądają obiecująco, no i jest bezbarwny mat, mam Queen Mary 2, część podwodna powinna być matowa, część nadwodna błyszcząca, no i mam zagwozdkę, czy pokryć wszystko Sidoluxem czy jednak bawić się w mat/błyszczący.
To mój pierwszy poważny model z użyciem Sidoluxu i kalkomanii, nie chcę tego zepsuć, do tej pory grzebałem w żaglowcach, zostawiałem stan farby jak po pistolecie/pędzlu.
Marcin Gardeła
Awatar użytkownika
Diobeu

Miejscowość: Chechło, Małopolska

Postprzez Kaiser88 » Nie Lut 21, 2010 11:26 am

Diobeu napisał(a):Mac Eyka: Wiem, że błyszczący, pytam czy powierzchnię POD nim zmatowić. Z odpowiedzi wnioskuję, że nie trzeba.

Kaiser88: Czyli zabezpieczałeś ponowną warstwą Sidoluxu wyłącznie kalkę plus niewielkie okolice? Nie widać miejsca łączenie nowej warstwy ze starą?

Zastanawiam się też nad tymi sprayami IDEA, wyglądają obiecująco, no i jest bezbarwny mat, mam Queen Mary 2, część podwodna powinna być matowa, część nadwodna błyszcząca, no i mam zagwozdkę, czy pokryć wszystko Sidoluxem czy jednak bawić się w mat/błyszczący.
To mój pierwszy poważny model z użyciem Sidoluxu i kalkomanii, nie chcę tego zepsuć, do tej pory grzebałem w żaglowcach, zostawiałem stan farby jak po pistolecie/pędzlu.

Z racji tego, że sido jest to lakier bezbarwny, a kładziesz go aero na model - więc jest to bardzo cieniutka warstwa, to nie będzie różnicy w warstwach. W sumie przecież możesz sobie zrobić sam testy i zobaczyć jak to wygląda ;o) Jedynie może jak "nawalisz" tego grubą warstwą to mogą się pojawić białe plamy albo coś w tym stylu, gdzieś tutaj nawet jest taki wątek z tym problemem. A kalkomanię to tak jak napisałeś tylko nim zabezpieczyłem i to wszystko, później jakieś trzy dni schnięcia (wolę być pewny, że ładnie wyschło) i dalsze zabiegi - filtry i wash.
Image
Awatar użytkownika
Kaiser88

Miejscowość: Bodzanowice

Postprzez Wojtek Lewandowski » Nie Lut 21, 2010 7:27 pm

W ogóle trzeba kłaść Sido? Bo mam taki ładny, matowy kolor i jak położę to będzie się błyszczał :? Można mieć taki "goły" model? ;o)
Image
Pokój prawdziwego maniaka lotnictwa :)
W kolejce: Projekt "Samoloty MiG"
Awatar użytkownika
Wojtek Lewandowski

Postprzez Diobeu » Pon Lut 22, 2010 11:23 am

Jak położysz na matowy kalkomanię to będzie razić linia początku kalki, poza tym kalka będzie niczym nie zabezpieczona. Jak nie ma kalkomanii i wszystkie powierzchnie dobrze ci wyszły to nie widzę potrzeby dodatkowej warstwy bezbarwnej.
Marcin Gardeła
Awatar użytkownika
Diobeu

Miejscowość: Chechło, Małopolska

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości