Techniki malowania świateł pozycyjnych w samolotach

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Techniki malowania świateł pozycyjnych w samolotach

Postprzez Ganz » Wto Lut 24, 2009 12:28 pm

Jakie macie "zaawansowane" techniki malowania czerownych i zielonych świateł pozycyjnych w samolotach, aby wyglądały na bardziej "prawdziwe"?

Położenie samego czerwonego i zielonego matu już mnie nie zadowala.
Awatar użytkownika
Ganz

Miejscowość: Poznań

Postprzez nail » Wto Lut 24, 2009 2:58 pm

malowanie świateł tylko kolorami clear/gloss próbowałem. ale jest kilka metod alternatywnych do malowania. wykonanie światła z kolorowego materiału (po zapalniczkach ;o) ). albo wykonanie z resztki ramki po elementach przeźroczystych. wycina się "światło" z bryły(tam gdzie jest przewidziane jego miejsce) i przykleja fragment zamiast oryginalnego fragmentu. szlifuje, poleruje. wykonuje się otworek igłą i wpuszcza rozcieńczoną farbę między sklejone elementy. Ma to imitować kolorową żarówkę w przeźroczystym opakowaniu ;o) opis w starej książce o budowie modeli samolotów.. Czysto teoretyzuję popisując się zdobytą wiedzą z poradnika modelarskiego. Sam nie miałem odwagi sięgać po tak zaawansowane techniki. Może starsi modelarze pokarzą coś z warsztatu.
pozdrawiam
Głupota jest przewidywalna.
Awatar użytkownika
nail

Postprzez Renegat_2008 » Wto Lut 24, 2009 7:49 pm

Ja światełka maluję kolorowym błyszczącym "clearem" po uprzednim pomalowaniu "lampy" farbą metaliczną (najczęściej używam do tego H 27002- Polerowane aluminium). Efekt wizualnie bardzo sympatyczny ;o) nie to samo co przeźroczyste szkiełko z metody kolegi Naila ale wygląda fajnie. PS: jeśli chodzi o kolory typu "clear" odradzam AGAMĘ- kupiłem zeń kolor pomarańczowy i okazało się, że jest matowy i nie nadaje się przez to zbytnio na światła bez lakierowania połyskiem (a i po lakierowaniu nie wiem jak wygląda bo się zniechęciłem i kupię z innej firmy przy najbliższej okazji).
Pozdrawiam, Grzegorz S.
Image
Awatar użytkownika
Renegat_2008

Miejscowość: Lublin

Postprzez Ganz » Śro Lut 25, 2009 5:16 pm

http://www.jadarhobby.pl/pactra-a026-31 ... -1164.html

W przypadku Pactry to będą kolory "Insignia"?
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez pio-trek » Nie Mar 01, 2009 1:14 pm

Ganz napisał(a):http://www.jadarhobby.pl/pactra-a026-31113-insignia-p-1164.html

W przypadku Pactry to będą kolory "Insignia"?

Nie, Pactra ma swoje kolory clear:
http://www.jadarhobby.pl/pactra-a065-clear-p-1201.html

Jeśli chodzi o te przeźroczyste Pactry to są takie sobie. Najlepsze kolory clear wg mnie ma Humbrol.
pozdrawiam, Piotr Murawski
"3 razy przymierz, raz sklej"
Awatar użytkownika
pio-trek

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Ganz » Nie Mar 01, 2009 2:06 pm

Kupiłem farby Gunze. Pierwsze wrażenia takie sobie. Są za bardzo przezroczyste i za jasne. Może dlatego, że nie mam porównania z innymi i malowałem na aluminiowym podkładzie.
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez Paweł Wymysłowski » Pon Mar 02, 2009 3:13 pm

Biała farba, a na to zielony albo czerwony transparentny do malowania na szkle. Oczywiście jeśli światło miało kolorowe szkło, a nie żarówkę.
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Paweł Wymysłowski

Miejscowość: Podwarszawski las

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Wto Mar 03, 2009 5:14 pm

W mojej galerii F86 Sabre, w konkursowym warsztacie, mam kilka fotek z wykonania światła-zapraszam.
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości