Podkład Tamiya

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Podkład Tamiya

Postprzez anfel » Wto Lut 10, 2009 7:02 pm

Mam pytanie co do podkładu znalazłem takie coś http://hobby.szeroka5.com/product_info. ... adowa.html. Czy ktoś już używał tego podkładu bo chciałbym go kupić i nanosić aerografem. I jesli miałbym go nakładać aero to czy jak go należy rozcieńczyć (tak samo jak zwykłą farbę ?) Jak uważacie warto, czy lepiej kupic podkład Tamiya w sprayu ?
anfel

Postprzez kasprzyk » Sob Lut 14, 2009 7:07 am

Ja z powodzeniem używam tego specyfiku. Rozcieńczam produktami Gunze do farb serii C (lub zamiennikami) w stosunku 1:1 lub 2:1 (podkład:rozcieńczalnik). Bardzo szybko schnie więc trzeba dobrać odpowiednią odległość od modelu. Polecam również (nawet jeśli jest gładziutki po wyschnięciu) przeszlifować model drobnym papierem. Póki co maskowałem podkład taśmą Tamiya, 3m i nie odrywał się. Dalsze testy jak reaguje z poszczególnymi rodzajami farb jeszcze przedemną.
kasprzyk

Miejscowość: Wrocław/Racibórz

Postprzez LEOPARD1974 » Sob Lut 28, 2009 7:44 pm

Używam ten podkład w sprayu,jest to bardzo dobry podkład,bardzo mocno przylega do plastiku,tworzy bardzo ładną powierzchnię.Malowałem farbami akrylowymi Tamiya,Revell,Lifecolor i wszystkie trzymają się dobrze.Mocno zbliżony jest podkład akrylowy Humbrol,ale jest tańszy.Nie polecam Lifecolor,farby mają super,ale podkłady mizerne,po odtłuszczeniu powierzchni dał się zdrapać bez oporu paznokciem.Tamiya i Humbrol wydzielają nieprzyjemny zapach,lepiej malować nimi jak nikogo w domu niema.
LEOPARD1974

Miejscowość: UK

Postprzez anfel » Sob Mar 14, 2009 2:10 pm

Mam pytanie, po jakim czasie podkład Tamiya w sprayu jest wystarczająco suchy żeby można było nakładać na niego farbę ?
anfel

Postprzez Asarus » Sob Mar 14, 2009 5:42 pm

Nie wiem jak jest z tym podkładem, ale zazwyczaj piszą, żeby odczekać 24h.
Michał Janicki
Warsztat: X-3 Stiletto 1/72
Awatar użytkownika
Asarus

Miejscowość: okolica Warszawy NDM

Postprzez kasprzyk » Pon Mar 16, 2009 6:38 pm

Ten w normalnym pojemniku, po 2-3 godzinach przy wentylatorze z komputera jest już wystarczająco suchy (szlifowanie na mokro nie zdziera go z powierzchni modelu).
kasprzyk

Miejscowość: Wrocław/Racibórz

Postprzez Stalker » Wto Lis 10, 2009 6:29 pm

Czy do malowania akrylami tamiya na gumowe gąsienice trzeba psiknąć podkładem?
Awatar użytkownika
Stalker

Miejscowość: Szczecin

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość