jak malowac spienione PCV?

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

jak malowac spienione PCV?

Postprzez kamil_os29 » Nie Lut 01, 2009 1:19 pm

Witam wszystkich,

Mam pytanie odnośnie malowania spienionego PCV. Pomalowałem je przykładowo farbą akrylową (jedna warstwa), wygląda bardzo ładnie ale przy jakimkolwiek zarysowaniu np. paznokciem schodzi farba :( Czy stosowac w takim układzie jakiś utwardzacz po pomalowaniu (jaki utwardzacz żeby nie wyszedł połysk?)? spróbowac innych farb?
Malowane modele zamierzam ustawiac i wewnątrz i na zewnątrz.Pozdrawiam
kamil_os29

Miejscowość: kujawsko-pomorskie

Postprzez Asarus » Pon Lut 02, 2009 2:33 pm

Może matowy lakier Humbrola? Na pewno nie wejdzie w żadną reakcję z acrylem bo sprawdzałem już wiele razy ;o)
Michał Janicki
Warsztat: X-3 Stiletto 1/72
Awatar użytkownika
Asarus

Miejscowość: okolica Warszawy NDM

Postprzez Tomek RS » Śro Lut 04, 2009 2:21 pm

Farba nie trzyma ze względu na praktycznie zerową porowatość płyt.
Pojedź do Castoramy/ Obi/ Praktikera/ etc, kup za 2-3 zł GĄBKĘ ŚCIERNĄ o najdrobniejszej jaka dostaniesz gradacji i przeszlifuj płyty. Całe powierzchnie do malowania. W razie braku gąbek - kup drobnoziarnisty papier ścierny i szlifuj papierem, ale nie z ręki, tylko koniecznie na klocku.
MUSISZ te płyty zmatowić, bez tego nic nie zrobisz, od 11 lat wykorzystuję PCV w reklamie i miałem te same problemy. Do klejenia jest specjalny klej, Cosmofen lub Cosmoplast, ale to w zasadzie to samo co cyjanoakryle typu Super Glue.
Pozdrawiam
Tomek Rogala
Awatar użytkownika
Tomek RS

Miejscowość: Gdańsk / Kontrakt S6 Gdynia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości