Sklepy w Poznaniu

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Postprzez Luck1985 » Nie Wrz 27, 2009 10:10 pm

Na ul Towarowej jest hurtownia ksiazek - kilka i maja pare pozycji Aj Pressu .

http://www.albertus.pl/sklep/64/493108/45

Ost odbieralem o Zero ;)

A teraz pytanie. Produkty Tamiya - klej , farby , gdzie kupie ? Gdzie jest stojak z ta chemia Tamiyi ? Oprocz Panter w kupcu jest w poznaniu sklep co prowadzi Tamiye ?
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez dem » Sob Lis 28, 2009 4:43 pm

jak były modelarz powiem ze strasznie dużo sie zmieniło co do sklepów w poznaniu...
teraz wracam do klejenia plastików (nie kleiłem jakieś12lat :) ) i wiedze ze sklepów jest więcej, wybór jest bardzo duży.
"za moich czasów" nawet nie marzyłem o areografie. Dziś mozna kupić taki za 30zł... ;)
Ja za dzieciaka kupowałem z sklepie HOBBY na łukaszewicza ale teraz jest tam sklep typowo RC...
trudno. Pozostaje PANTERA i allegro :)
Awatar użytkownika
dem

Miejscowość: Poznań

Postprzez Luck1985 » Sob Gru 19, 2009 2:37 pm

Mam pytanie o pigmenty.
Gdzie w naszym miescie dostane pigmenty MIG np ? W kupcu Talen maja , w modelarzu na paderewskiego rowniez tylko Talen . Czy jest sklep gdzie sa MIGi albo Valejo ? Moze jakis sklep malarski dla plastykow albo co....
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez dem » Sob Gru 19, 2009 4:34 pm

polecam allegro
Awatar użytkownika
dem

Postprzez Luck1985 » Sob Gru 19, 2009 6:16 pm

W sklepach modelhobby , jadar itp sa , ale mi wlasnie chodzi o sklep w poznaniu . Chce isc dotknac pojemniczek zaplacic i wyjsc 8-)
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez dem » Sob Gru 19, 2009 8:19 pm

w poznańskich sklepach widziałem kiedyś za 13zł... na allegro 7zł ;)
Obecnie nie wiedać tych farb
Awatar użytkownika
dem

Postprzez Luck1985 » Sob Gru 19, 2009 9:58 pm

Chce kupic pigmenty MIG albo Valejo , a nie farby....

Gry bitewne sklep Cube na katowickiej - ktos z forumowiczow tam byl przypadkiem ? Musze tam podjechac , sadze , ze jak maja farby valejo , to pigmenty rowniez.
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez dzidas » Wto Sty 12, 2010 11:48 am

Witam.Dopiero teraz znalazłem wątek "poznański". Ja uważam,że jak na tak duże miasto,ze sklepami modelarskimi jest naprawde kiepsko. Jasne ,jest spory i długo na rynku sklep na Paderewskiego,ale moim zdaniem zaopatrzenie jest przecietne (ceny pomijam). Owszem, poustawione kartony z modelami wyglądają niezle,ale gdy się zagłebic
w ofertę.... Wybór modeli ,powiedzmy dostateczny,jest sporo pancerki (od Zvezdy po Dragona) ale już w lotnictwie króluje Academy. Z Tamiyą
i Hasegawą kiepsko. Chemia - no jest co nieco , ale z wszelkimi dodatkami-totalna lipa. Przypadkiem będąc w Bydgoszczy ( 1/3 Poznania)
trafiłem do sklepu modelarskiego,nie pamiętam ulicy,wybór dużo większy:
modele , dodatki , narzędzia, wsio. Nie wspomnę o zaopatrzeniu sklepów
w Warszawie. Także pozostają sklepy internetowe.
dzidas

Miejscowość: Piła

Postprzez Luck1985 » Wto Sty 12, 2010 4:04 pm

Paderewskiego to w zasadzie Pancerka - jak mam kupić czołg czy jakiś pojazd ide tam - farbki gunze i ogólnie chemia gunze. Ceny nie sa tragiczne , jak mam zamówić na necie i doliczyc koszt wysyłki , to wole dorzucić 10 zł i kupić od ręki ;)
A dodatki , masz na myśli blaszki itp ? Wiesz.... troche tego jest , bezsensu kupować coś , co bedzie leżało - na zamówienie.

ale fakt faktem , brakuje mi w tym naszym mieście sklepu dużego , gdzie wyjde ze siatką tego co chciałem .
A na obecna chwile jak chce jakis model rarytas rodem z PRL , jade na Wołyńską - jak chce kupic farbke Tamiye , ale gama wybrakowana , jade do Kupca. Cos fajnego mozna upolować na deptaku . Akryle Gunze , na Paderewskiego .
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez Rayanq » Sob Sty 16, 2010 9:58 pm

Jutro jadę do Poznania, niech mi ktoś szybko powie, do którego sklepu najlepiej się wybrać? Chciałem kupić trochę chemii, farby, i jakiś samolocik ;).
Awatar użytkownika
Rayanq

Miejscowość: Gniezno

Postprzez KayFranz » Sob Sty 16, 2010 10:47 pm

To jeszcze dołożę do listy sklep Ro-Bud, na Chwiałkowskiego 20.
Podstawa to kolejki, ale są i samoloty, kołowe, a takiej kolekcji figurek Preisnera jak tu - to nigdzie nie uświadczysz...
Awatar użytkownika
KayFranz

Postprzez Luck1985 » Sob Sty 16, 2010 11:04 pm

W niedziele , to chyba tylko Pantera w Kupcu , ale nie mam pewnosci czy bedzie jutro otwarta - jak kupiec bedzie to i Pantera tez.

Na chwialkowskiego slaby ten sklep , jak wiekszosc w poznaniu...........

http://www.youtube.com/watch?v=wCUGfbFd ... re=related

Okolo 5 minuty kolo idzie na zaplecze przez sklep - taki chce sklep w poznaniu ;]

W dobie internetu chyba szkoda by bylo zainwestowac w taki sklep :roll:

Gdzie się podziały polskie litery?/kicus
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez Kicuś » Nie Sty 17, 2010 12:08 am

KayFranz napisał(a):a takiej kolekcji figurek Preisnera jak tu - to nigdzie nie uświadczysz...

Zbigniew Preisner? To przestał komponować i wziął się za figurki?

Taki żart. Zapewne chodziło Ci o firmę Preiser?
Awatar użytkownika
Kicuś

Miejscowość: Bydgoszcz

Poprzednia

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości