Sklepy w Poznaniu

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Sklepy w Poznaniu

Postprzez tomaszekpoz » Pon Sty 19, 2009 4:24 pm

Jakie polecacie dobre sklepy modelarskie w Pyrlandii i okolicach??
Awatar użytkownika
tomaszekpoz

Miejscowość: Poznań

Postprzez tomkunu » Pon Sty 19, 2009 7:45 pm

Polecam sklepy na Paderewskiego, Gąsiorowskich oraz w Kupcu poznańskim. Największy jest chyba na gąsiorowskich, najbardziej komunikatywny i przyjazny sprzedawca to pan na Paderewskiego(pozdrawiam:)) ale w dwóch pozostałych też są kompetentni i pomocni. Co do asortymentów to widywałem większe sklepy np. w katowicach. Jest też sklep na Półwiejskiej ale nic nie potrafię o nim powiedzieć oprócz tego, że jest strasznie ciasny:)
Awatar użytkownika
tomkunu

Postprzez Ganz » Pon Sty 19, 2009 10:08 pm

tomkunu napisał(a):Jest też sklep na Półwiejskiej ale nic nie potrafię o nim powiedzieć oprócz tego, że jest strasznie ciasny:)

A ja lubię kupować w RAGO na Półwiejskiej. Sklep na pewno baardzo ciasny, ale nasycenie modeli na m. kw. też spore. ;-) No i ceny ma też przyzwoite.
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez Piotrek.S. » Pon Sty 19, 2009 10:09 pm

Na Półwiejskiej podobno są najniższe ceny.
Na Gąsiorowskich jest Pantera - obsługuje właściciel albo żona. Druga Pantera jest jak już napisano w Kupcu Poznańskim (pół na pół z zabawkami).
Sklep na Paderewskiego uchodził kiedyś za drogi. Jak jest teraz nie wiem...
May you get to heaven a half hour before the devil knows you're dead
Awatar użytkownika
Piotrek.S.

Miejscowość: Oborniki

Postprzez maciej56 » Czw Lut 26, 2009 9:53 pm

Kupiłem ostatnio model i na Paderewskiego był tańszy niż w Kupcu , ale bywaja też sytuacje odwrotne farby Pactra sa tańsze w Kupcu.

Sklepu na ul. Półwiejskiej w jakim rejonie ulicy szukać bo ulica jest długa - blizej Starego Browaru?
maciej56

Postprzez Ganz » Czw Lut 26, 2009 10:18 pm

maciej56 napisał(a):Kupiłem ostatnio model i na Paderewskiego był tańszy niż w Kupcu , ale bywaja też sytuacje odwrotne farby Pactra sa tańsze w Kupcu.

Sklepu na ul. Półwiejskiej w jakim rejonie ulicy szukać bo ulica jest długa - blizej Starego Browaru?

Mniej więcej w połowie odległości między Kupcem Poznańskim i Starym Browarem. Idąc od Starego Browaru w kierunku Kupca sklep będzie po lewej. Sklep jest w podwórzu, ale przy bramie będzie wywieszona flaga z reklamą sklepu. Po wejściu na podwórze sklep będzie po prawej. Przed wejściem wciągnij brzuch. ;-)
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez Aurel » Sob Cze 27, 2009 9:09 pm

Jest jeszcze sklep na Wołyńskiej na Sołaczu, niezłe modele i niektóre dość rzadkie, warto zajrzeć, gdzie indziej w Poznaniu nie uświadczyłem ani modeli Fujimi, ani Aoshimy.

Gąsiorowskich nie polecam, wybór mizerny...
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Aurel

Postprzez Luck1985 » Nie Sie 02, 2009 8:01 pm

To ja sie wypowiem , przerwa kilku lat , rynek sie minimalnie zmienil i sklepy tez ;)

Na Polwiejskiej jest maly , ale troche tych modeli ma , po cenach na necie mozna wywnioskowac ze sa spoko , podobnie sklep na paderewskiego , ktorego odwiedzilem jak byl blizej plazu , teraz jest troche dalej w dol idac w kierunku starego rynku , ale na necie ceny sa w normie.
Pantera ma dwa sklepy , ale imo stracilo co klimat sklepu modelarskiego - duzo i wszyskiego po trochu , a samych modeli jakby coraz mniej. Klimat mial sklep na sw marcinie w bramie ;] Bombowiec pod sufitem , moro tu i tam - bylo klimatycznie na tamte czasy.
Ja ostatnio wiekszosc modeli kupuje u goscia na wolynskiej , na solaczu.
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez Ganz » Nie Sie 02, 2009 8:57 pm

Luck1985 napisał(a):Ja ostatnio wiekszosc modeli kupuje u goscia na wolynskiej , na solaczu.

Jak tam z cenami? To jakiś nowy sklep? Nigdy o nim nie słyszałem. Ma strone albo telefon? ;-) Ma figurki Preisera?
Awatar użytkownika
Ganz

Postprzez Luck1985 » Nie Sie 02, 2009 9:25 pm

Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez Luck1985 » Nie Wrz 13, 2009 2:19 pm

Witam
Mam pytanie , gdzie dostane literature modelarska ? Wyd Aj Press bodajze , ktore maja ciekawe ksiazki o samolotach-ktora ksiegarnia ma tego najwiecej albo sklep ?
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez Piotrek.S. » Nie Wrz 13, 2009 9:48 pm

Pantera zarówno w Kupcu Poznańskim jak i na ul. Gąsiorowskich ma regał z literaturą. Dodatkowo sporo literatury jest w księgarni na Placu Wielkopolskim
May you get to heaven a half hour before the devil knows you're dead
Awatar użytkownika
Piotrek.S.

Miejscowość: Oborniki

Postprzez Luck1985 » Pon Wrz 14, 2009 6:29 pm

Pantera w Kupcu ma slabo w tej kwestii.....
Sprawdze jutro na gasierowskich , bo mam blisko.
A na placu duzy wybor tych ksiazek ?
Szukam A6M2/5 , widze , ze na necie musze zamowic.
Awatar użytkownika
Luck1985

Postprzez tomkunu » Wto Wrz 15, 2009 8:04 am

Monografie AJ-press widziałem kiedyś w arsenale na Dąbrowskiego ale nie było tego za dużo. Jak masz blisko to możesz zajrzeć. Czy w Poznaniu da się gdzieś dostać farby Gunze serii C? Lub ewentualnie przynajmniej zamówić? Przy okazji mógłby mnie ktoś z kolegów oświecić czy seria C ma lepsze właściwości niż seria H czy sa równie dobre? Od razu mówię że zapach tych farb nie gra dla mnie roli. Jeżeli to zbyt duży offtop to proszę o dobre słowo od Moda i już zmieniam :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomkunu

Postprzez Luck1985 » Wto Wrz 15, 2009 3:01 pm

Kupowalem Gunze tydzien temu na Paderewskiego - ale seria H - czy ma serie C , nie wiem. Napisze pozniej , bo bede jechal po rozpuszczalnik Gunze - tylko ten pasuje do farbek Gunze .Wiec jak bede , to zapytam o serie C i czy ew moze kolo sciagnac na sklep.
Awatar użytkownika
Luck1985

Następna

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości