Szukam info na temat DeHavilland Mosquito VI HAS, 1:72

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Szukam info na temat DeHavilland Mosquito VI HAS, 1:72

Postprzez Renegat_2008 » Sob Sty 17, 2009 10:53 pm

Witam. Tak jak w tytule. Szukam info na temat modelu Mosquito VI Hasegawy w skali 1:72. Miał to ktoś w rękach? Jak ze spasowaniem i wydetalowaniem? Jak ten moskit prezentuje sie na tle "szóstki" 1:72 Tamyia?
Równie mile widziane opinie własne jak i linki do stron zewnętrznych z in-box'ami. Pozdrawiam!
Pozdrawiam, Grzegorz S.
Image
Awatar użytkownika
Renegat_2008

Miejscowość: Lublin

Postprzez Piotrek » Nie Sty 18, 2009 10:15 am

Sznurek: http://s205409446.onlinehome.us/Gal7/62 ... de/00.shtm
Nie miałem VI Hase w rękach, ale IV -dziwaczny podział owiewki kabiny na dwie części wzdłuż, nie wiem po co, jeśli tak samo zrobili w VI to ta sama kaszana. Tamiyę VI mam i uważam, że jest bardzo dobra i finezyjna.
Pozdrawiam-Piotr
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
http://www.matchboxkits.org/
Image
Awatar użytkownika
Piotrek

Miejscowość: Słupsk

Postprzez Renegat_2008 » Nie Sty 18, 2009 11:52 am

Dzięki za sznurek :lol: to, że Tamka jest debeściak to wiem bo mogłem chyba z rok temu kupić, ale niestety nie miałem wtedy zbytnio kasy i zasugerowałem się sprzedawcą który powiedział, że jakby co może ściągnąć... Gdybym wtedy wiedział, że to taki deficytowy towar :cry:...
Co do kaszany to waśnie tego się najbardziej obawiam, bo Hase ma dziwny zwyczaj wypuszczania modeli które psują im markę niską jakością połączoną z wysoką ceną (ich Mosi VI kosztuje ponad 100, na allegro widziałem za 85).
Pozdrawiam, Grzegorz S.
Image
Awatar użytkownika
Renegat_2008

Postprzez Piotrek » Nie Sty 18, 2009 3:54 pm

Doradzam zakup Mk VI Tamiyi, cena w Martoli ok. 60PLN, jeśli chcesz kupić Hase tamże to 115PLN, nie wspominając o MK VI SEAC ponad 130 zyli, jedyny Mosquito Hase jaki opłaca się kupić to Mk IV, ale pakowany przez Revella (tego miałem, wymieniłem na IV z tamki-ok. 80zł), nie wiem czy obecnie jest w sklepach. Idę do Józefa 8-)
Pozdrawiam-Piotr
Image
Awatar użytkownika
Piotrek

Postprzez Renegat_2008 » Nie Sty 18, 2009 4:50 pm

No właśnie w Martoli nie ma :? Pisze, że dostępny ale nie da się ściągnąć... Gdyby była gdzieś Tamiya to już dawno bym zakupił, a tak to jestem chwilowo na Hasegawa skazany...
Pozdrawiam, Grzegorz S.
Image
Awatar użytkownika
Renegat_2008

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » Nie Sty 18, 2009 6:57 pm

Renegat_2008 napisał(a):No właśnie w Martoli nie ma :? Pisze, że dostępny ale nie da się ściągnąć... Gdyby była gdzieś Tamiya to już dawno bym zakupił, a tak to jestem chwilowo na Hasegawa skazany...

Zdecydowanie polecam www.hlj.com ;o)
Image
Do you wanna dance?
Awatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski

Miejscowość: Warszawa - Klub Modelarstwa Redukcyjnego "Śmigiełko"

Postprzez Renegat_2008 » Nie Sty 18, 2009 7:20 pm

Tomasz Dzieciątkowski napisał(a):Zdecydowanie polecam http://www.hlj.com ;o)

Kupowałeś coś już tam Tomku czy dałeś to od tak żeby podsycić apetyt ;o)
Jeżeli kupowałeś to jak było z rozliczeniem, ile kosztował transport, cło etc. Pozdrawiam i dzięki 8-)
Pozdrawiam, Grzegorz S.
Image
Awatar użytkownika
Renegat_2008

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » Nie Sty 18, 2009 8:46 pm

Renegat_2008 napisał(a):Kupowałeś coś już tam Tomku czy dałeś to od tak żeby podsycić apetyt ;o)

Kupowałem i to nie jeden raz - HLJ to chyba najprzyjemniejszy sklep internetowy w jakim robiłem zakupy.
Renegat_2008 napisał(a):Jeżeli kupowałeś to jak było z rozliczeniem, ile kosztował transport, cło etc.

Płatność oczywiście kartą (wypukłą) - należność ściągają dopiero po wysłaniu paczki o czym informują osobnym mailem.
Transport (surface) jest bardzo przyzwoity. Koszt przesłania 1-3 modeli w 1/72 to chyba 9$. Oczywiście dokładny cennik masz na stronie.
Z cłem sprawa zależy od naszego Urzędu Celnego, ale mnie paczki z HJL praktycznie nigdy nie weszły na cło :D
Image
Do you wanna dance?
Awatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski

Miejscowość: Warszawa - Klub Modelarstwa Redukcyjnego "Śmigiełko"

Postprzez Renegat_2008 » Czw Sty 22, 2009 12:10 am

Nabyłem parkę Mossi mk. VI z Hase w 1/72 na Allegro po 85 PLN. Oby były warte swojej ceny (na plus jest to, że chociaż wyszło mi tylko 20-25 zł na modelu więcej w porównaniu z Tamką mam bez konieczności kupowania żywicy otwarty luk bombowy). Boję się, że Hase przykaszaniło coś z tym samolotem jak czasem mają w zwyczaju. Ale wnioskując z instrukcji którą znalazłem w necie nie ma tam rozwiązania z mk. IV w postaci robienia kabiny z połówek jak pisał Piotrek (ale może u niego to sprawka Wacława i Józefa którzy złośliwie rozcięli mu jednoczęściową owiewkę jak jego odtwarzacz popsuł płytkę Skanera ;o) ). Dzięki za pomoc i sznurki panowie! Teraz polowanie na Beau mk. VI w 1/72 z Hase... Mission: Impossible...
Pozdrawiam, Grzegorz S.
Image
Awatar użytkownika
Renegat_2008

Postprzez Piotrek » Czw Sty 22, 2009 9:05 am

Renegat_2008 napisał(a):Ale wnioskując z instrukcji którą znalazłem w necie nie ma tam rozwiązania z mk. IV w postaci robienia kabiny z połówek jak pisał Piotrek (ale może u niego to sprawka Wacława i Józefa którzy złośliwie rozcięli mu jednoczęściową owiewkę jak jego odtwarzacz popsuł płytkę Skanera ;o) ). Dzięki za pomoc i sznurki panowie! Teraz polowanie na Beau mk. VI w 1/72 z Hase... Mission: Impossible...

Rzeczywiście w Mk VI nie powtórzyli kaszany z MK IV (obadałem w necie zpomocą gimnazjalisty :lol: ), zaufaj mi, owiewka w Mk IV składa się z dwóch połówek i koneserzy trunków wszelakich nie maczali tam swoich paluchów! ;o) . Beau poszukaj na ebayach UK i de płać w paypalu, przesyłka 1 modelu-max 3,60 funta, naprawdę można trafić rarytasy, a i ceny bywają niskie-latem revellowską P.11c kupiłem za 3 funty...z Portugalii, a że kupiłem u gościa jeszcze dwa inne modele to wyszła mi za 4,50 funta.
Pozdrawiam-Piotr
Image
Awatar użytkownika
Piotrek

Postprzez Jaho » Wto Lut 10, 2009 5:22 am

Mossie z Tamci ma rewelacyjne szczegóły ale wymiary już gorzej - za szerokie skrzydła u nasady, za wąski przekrój kadłuba. Hasegawa w tym względzie o wiele lepsza.
Awatar użytkownika
Jaho

Miejscowość: Śląskie

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości