Broń do wrzucenia na czołgi, samochody, transportery.....

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Broń do wrzucenia na czołgi, samochody, transportery.....

Postprzez Michał Wnuk » Nie Lip 13, 2008 3:50 pm

...tak sobie ćwiczę ostatnio malowanie różnych pierdółek np broni...

Co o tym sądzicie?
http://img529.imageshack.us/img529/9707/p1010459ng7.jpg

Image

Image

Image

Image
Michał Wnuk

Miejscowość: Bieszczady

Postprzez Michal » Nie Lip 13, 2008 5:02 pm

Fajnie ci to wychodzi! Może ciut się świeci, ale to być może wina fotek. Warto by pomyśleć o dorobieniu pasów nośnych.
Michał
Awatar użytkownika
Michal

Miejscowość: Kraków

Postprzez Michał Wnuk » Nie Lip 13, 2008 5:36 pm

:cry: tak z pewnością robienie fotek to nie najmocniejsza moja strona...
ciągle ćwiczę, a i tak słabo mi to idzie....
Mam barzdzo "rozbieżne" dwa aparaty: złom i górna półka, tylko że stary "kompek" nie daje rady przy obrabianiu zdjęć z tego porządnego body
Może w końcu zdobędę się na zrobienie namiotu bezcieniowego, no chyba że uda mi się takie cudo qpić...
Michał Wnuk

Postprzez Piotrek2142 » Nie Lip 13, 2008 11:08 pm

No fajnie ci to wychodzi. I widzę dużo tego masz:)
WARSZTAT:
Panzer IV Ausf.F1 (Dragon 1/72)
panzer I Ausf. B Poland 1939r.
Awatar użytkownika
Piotrek2142

Miejscowość: Żary

Postprzez blackrider » Czw Gru 24, 2009 10:09 pm

Bardzo fajne bronie :D. Mam pytanie, jak uzyskałeś kolor drewna w PPSh i MP44 ?? Bo naprawde ciekawie wygląda 8-)
Pozdrawiam Black Rider
Awatar użytkownika
blackrider

Miejscowość: Kłodzko

Postprzez StefanBatory92 » Sob Gru 26, 2009 1:09 am

Panzerfausty bardzo ładne no i to drewno na "pepeszach" :)
MÓJ WARSZTAT: King Tiger, Jagdpanzer, Projekt "Kociaki trzy"
[url=http://www.stefanbatory92.dbv.pl/]
Image[/url]
Awatar użytkownika
StefanBatory92

Miejscowość: całkiem blisko Wrocławia

Postprzez Michał Wnuk » Czw Sty 07, 2010 2:20 pm

blackrider napisał(a):... jak uzyskałeś kolor drewna w PPSh i MP44...

Malowanie broni to jeszcze stare nawyki z figurek Warhammer'a :),
więc i farbki są GamesWorkshop'u. Wiedzy do grobu nie mam zamiaru zabrać a skoro komuś się podoba to tylko mnie cieszy - kolory to:
Metal broni: zaczynam od Boltgun Metal, zalewam dość sporą ilością czarnego tuszu (Black Ink) i przecieram suchym-BARDZO SUCHYM-pędzlem najpierw Chainmail a na końcu Mithril Silver. Przy odrobinie wprawy intuicyjnie samo zacznie wychodzić.
Jeśli NIE chcę robić bardziej przetartej broni to idę na spłycenie procesu i na części metalowe pomalowane Boltgun Metal "ładuję" Black Ink przynajmniej ze 2 razy i to wystarcza. Daje to świetny efekt w dziennym świetle oksydy, niemal identycznej jak na prawdziwej broni. Można po dłuższym czasie delikatnie przetrzeć, minimalnie zwilżonym patyczkiem kosmetycznym, miejsca które na broni się łatwo przecierają, dając metaliczne przebłyski.
Metoda dokładniejsza, opisana wyżej przydaje się do większych kaemów np. do amerykańskich 30-tki, 50-tki, szwabskich MG-34, MG-42.
Co do drewna też dwa sposoby: zaczynam od Scorched Brown i wykańczam zaznaczając krawędzie Dark Flesh i tymże kolorem robię cieniutkie smużki zaznaczając gdzieniegdzie słoje. Jak chcę poglębić kolory słojów to maluję kolbę rozwodnionym Black Ink'iem i od razu delikatnie przecieram lekko wilgotną szpatułką. W przypadku jaśniejszych kolb zaczynam od Bestial Brown i rozjaśniam analogicznie Snakebite Leather.
Inny sposób - REWELACYJNY - który stosuję od niedawna:
- element drewniany maluję uwaga!!! NIEDOKŁADNIE !!! Bleached Bone (lub innym jasnym odcieniem beżu lub brązowego). Pisząc niedokładnie mam na myśli nałożenie farby grubą warstwą i w miarę jej wysychania, rozcieranie jej tak aby przypominała przebieg słoi drewna. Nie powinno się także uzyskać jednolitego krycia plastiku. Nie jest to może całkowicie zgodne z ideą produkcji kolb, bo są one raczej wykonane z drewna o litej strukturze, ale za to daje fajny efekt.
Kolejnym etapem jest nałożenie kliku cieniutkich, rozwodnionych warstw innych tuszy. I tu od wyboru koloru kolby:
Chestnut Ink, Brown Ink (brzmi jak Browning :) ), Flash Ink.
Jeżeli znajdę trochę wolnego czasu to zrobię krótki, zdjęciowy instruktaż z poszczególnych etapów i dołączę link.
Jak macie pytania dokładniejsze, lub coś zagmatwałem to śmiało piszcie
...lubię chodzić do pracy ale czekanie 8 godzin na wyjście to już przesada...
Michał Wnuk

Postprzez blackrider » Wto Sty 12, 2010 6:08 pm

Dzięki !!!
Już się biorę do robótki :twisted:
Pozdrawiam Black Rider
Awatar użytkownika
blackrider

Miejscowość: Kłodzko

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości