Miniwiertarka - którą wybrać...

Tu dyskutujemy na temat technik stosowanych w modelarstwie redukcyjnym

Miniwiertarka - którą wybrać...

Postprzez Hegemon » Czw Sie 16, 2007 2:03 pm

Chciałbym kupić sobie miniwiertarke, tylko nie wiem którą. Czy moglibyscie mi jakąś polecić?
z góry dziekuje za pomoc.
"głupota silniejsza od słowa" :)
Hegemon

Postprzez Tomasz Zieliński » Czw Sie 16, 2007 5:11 pm

Cześć
Zależy do czego ma być to wiertarka.
Do plastiku absolutnie wystarczy taka "do układów scalonych", sprawdź na Alegro, tylko nie rzecz w wiertarce a w ostrych frezach (Cezal).
Poza tym wiercenie wiertarką topi plastik więc nie bądź na początku zaskoczony.
Nie kupuj w Castoramach za 20-50zł, jak już to z górnej pólki.
Nie kupuj wiertarki bez uchwytu wiertarskiego, w której wiertło mocuje się przez wciśnięcie w otwór.
Jak już zdecydujesz się na jakąś i ktoś poradzi ci byś kupił "wiertła stomatologiczne" to bierz tylko z długim trzonkiem gładko zakończone.
...
Tomasz Zieliński

Miejscowość: Białystok

Postprzez Yoony » Czw Sie 16, 2007 5:19 pm

A czy któryś z panów przymierzał się może do tokarki jakiejś nie dużej do plastyku lub aluminium?
Awatar użytkownika
Yoony

Miejscowość: Łódź

Postprzez Sebastian K » Pią Sie 17, 2007 7:06 am

Jeśli mogę poradzić to w temacie wiertarki kup /jeśli możesz finansowo/Proxxona sam mam wiertarkę FBS 240/E i jestem zadowolony.
Regulacja obrotów 5-20 tyś. i jest wystarczająca obroty są utrzymywane na jednym poziomie /nie ma falowania/.
"Nic Panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło! Temu misiu!":-)
"....Dziadek rzucał i wiedział jakie wojsko idzie a teraz kto Mu powie wszystko tajemnica...aaaa tam.."
"Łubudubu niech żyje prezes Naszego klubu-to mówiłem ja Sebastian"
Awatar użytkownika
Sebastian K

Postprzez Grzegorz2107 » Pią Sie 17, 2007 7:21 am

Yoony napisał(a):A czy któryś z panów przymierzał się może do tokarki jakiejś nie dużej do plastyku lub aluminium?

Dla nas najlepsze to te przeznaczone dla zegarmistrzów. Za staroc do remontu trzeba zapłacic kilkaset PLN, a za taką do użytku ponad 1000.
Marzy mi się przystawka do takiej miniwiertarki pełniąca funkcję tokarki. Jak dotąd nie znalazlem niczego odpowiedniego.[/img][/list]
Pozdrawiam

Na warsztacie:
PZL P.11c Siedlce w stylu vintage
Awatar użytkownika
Grzegorz2107

Miejscowość: Sverige

Postprzez mr.jaro » Pią Sie 17, 2007 1:13 pm

Podobnie, jak romel, ale bardziej zdecydowanie, z czystym sumieniem i zamknietymi oczami polecam Proxxon. Wiertarki te wyposazone sa w bardzo istotny drobiazg: uchwyty o trzech (a nie czterech - jak w wielu tanszych produktach) szczekach.

Uchwyt "trojszczekowy" zapewnia bezbledne zamocowanie wiertla w osi obrotu. Jest on trudniejszy w wykonaniu (i dlatego drozszy) od uchwytu "czteroszczekowego".

Nastepna zaleta sprzetu firmy Proxxon jest nadzwyczajna niezawodnosc. Moja wiertarke uzywam juz od okolo dwudziestu lat i nadal funkcjonuje ona jak w dniu zakupu.
Pozdrowienia
Jarek Meissner

Miejscowość: Hannover

Postprzez Hegemon » Pon Sie 20, 2007 10:22 am

No do najtańszych to ona nie należy... ale z tego co widze, to chyba jest warta swoich pieniędzy. jak mam kupić "na stadionie" za 40 i po pół roku ma się zepsuć, to ja dziękuje...
"głupota silniejsza od słowa" :)
Hegemon

Postprzez fabisz » Nie Wrz 09, 2007 10:54 am

Witam
Sam też sie zastanawiam co kupić, ale myśle że najlepsze będzie to:
http://www.allegro.pl/item230753371_min ... mocji.html
nie musi topić plastiku, ponieważ najniższe obroty tego czeguś to 1 na minute
Pozdrawiam
Tomasz Fabiszewski
Awatar użytkownika
fabisz

Miejscowość: Poznań - Hercules III

Postprzez Tomasz Zieliński » Nie Wrz 09, 2007 12:15 pm

Niektóre mikrowiertarki Proxona sprzedawane są niestety bez zasilacza, zresztą nie tylko Proxona, także nie dać się skusić niską ceną.
...
Tomasz Zieliński

Miejscowość: Białystok

Postprzez Sebastian K » Śro Wrz 12, 2007 5:19 pm

Ponieważ Proxxon ma w swojej ofercie wiertarki zasilane napięciem 230V jak również 12V z transformatora który dodawany jest w zestawie/te modele 12V mają tulejki zaciskowe a nie uchwyt wiertarski/ Jeśli mam być szczery-mam FBS 240/E od kilku lat do tego statyw MB 140/S i wałeczek giętki no i imadełko do statywu.Są dostępne na Allegro jak również w Castoramie tam kosztuje 315 zl .
"Nic Panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło! Temu misiu!":-)
"....Dziadek rzucał i wiedział jakie wojsko idzie a teraz kto Mu powie wszystko tajemnica...aaaa tam.."
"Łubudubu niech żyje prezes Naszego klubu-to mówiłem ja Sebastian"
Awatar użytkownika
Sebastian K

Postprzez misiu36100 » Pon Lis 09, 2009 11:49 pm

Pytanie mini szlifierka co kupić Proxxon czy Dremel zanim dokonam zakupu warto wiedzieć że kupie dobry sprzęt. Jeśli chodzi o osprzęt do jakiej szlifierki będzie taniej co ważne ilość tego osprzętu.
Awatar użytkownika
misiu36100

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Wto Lis 10, 2009 7:16 am

Ja tylko mogę powiedzieć czego NIE KUPOWAĆ:

T O P E X-dałem się skupić a to szajs totalny... :lol:
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Biskup » Wto Lis 10, 2009 7:40 am

Ja śmiało mogę polecić Dremla. Natomiast, co do Proxxon to sam nigdy nie używałem, ale kolega, który dość dużo takim narzędziem pracował przy figurach i różnych filmach to kilka takich zajeździł.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Modelarstwo redukcyjne - plastik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości