Kilka pytań od początkującego

Tutaj poruszamy kwestie i zagadnienia nie pasujące do powyższych działów np jak zorganizować warsztat.

Kilka pytań od początkującego

Postprzez killy9999 » Pią Paź 07, 2016 9:54 pm

Może nie tak do końca początkującego, bo modele kleję od dawna, ale do tej pory kleiłem tylko karton (nie licząc czasów wczesnego dzieciństwa, kiedy popełniłem kilka nieudolnych plastików). Zastanawiam się od pewnego czasu, żeby spróbować z plastikiem. Na większość pytań które mi się zrodziły odpowiedziała baza wiedzy i zostały tylko dwa:

1. Czy bez posiadania aerografu jest szansa na dobre wykonanie modelu? Czy da się położyć farbę tak, żeby nie było widać smug? Modele kartonowe mam zwyczaj lakierować po sklejeniu i niestety nawet po rozcieńczeniu lakieru (Humbrol) pod światło widać smugi. Dodam, że raczej będę malował akrylami Pactry, bo mam całą kolekcję do modeli kartonowych.

2. A skoro o farbach mowa, to skąd mam wiedzieć, jakie kolory farb kupić do modelu? Spodziewałem się, że producenci podają takie informacje na stronach internetowych, ale wygląda na to że jednak nie. Chciałbym takie rzeczy wiedzieć przed kupnem modelu, żeby potem się nie okazało że muszę nagle dokupić 20 farb.

Kleję głównie samoloty i myślałem żeby jako pierwszy model wybrać parę samolotów Red Arrows wydanych przez Airfix. Chyba nie da się łatwiej jeśli chodzi o malowanie. Ewentualnie, po głowie chodzi mi też Corsair 1:48 z Tamiyi, bo tam też kamuflaż jest bardzo prosty. Wszelkie rady w tej materii mile widziane.
killy9999

Re: Kilka pytań od początkującego

Postprzez Grzegorz H. » Sob Paź 08, 2016 5:50 pm

tak w skrócie:
odp. do pkt. 1 - da się położyć farbę bez smug, tylko musi być dobrze przygotowana (odpowiednia gęstość i dobrze wymieszana), a jak już się wciągniesz, to i tak aerograf kupisz ;)
odp. do pkt. 2 o to najlepiej pytać na forum w trakcie klejenia modelu, przeglądać warsztaty, nie sugeruj się za bardzo instrukcjami...
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Grzegorz H.

Miejscowość: Bydgoszcz

Wróć do Pozostałe

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość