Problemy z washem na KW-2

Tutaj poruszamy zagadnienia związane z wykonywaniem śladów eksploatacji np cieniowanie.

Re: Problemy z washem na KW-2

Postprzez geohound » Wto Gru 04, 2012 6:38 pm

No tak, dajesz lakier po wszystkim tak, żeby przygotować gotowy model na wash. I fakt - akrylowy wash moim zdaniem przydaje się tylko w nielicznych sytuacjach (brązowy wash na przyciemnienie skóry albo rozrzedzony Rust na cegły) i polecam z całego serca olejny - można poprawiać ile wlezie, efekty są świetne itp.

Sam się przesiadłem na olejki i praca jest absolutnie bezstresowa. Akrylowemu washowi mówię - nie!
geohound

Miejscowość: Gliwice

Postprzez Rafhart » Wto Gru 04, 2012 7:25 pm

Model malujesz dajesz Sidolux , kładziesz kalki znowu Sidolux , i na to "wash" , chodzi o to aby powierzchnia modelu była jak najbardziej gładka i pozbawiona "faktury" .
"Wosh" można zrobić samemu ja osobiście preferuje akryle, choć ostatnio używam gotowców z AK.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Postprzez PHBs » Wto Gru 04, 2012 8:35 pm

No i teraz mam już jasność;) bardzo mi pomogły Wasze podpowiedzi;) zastanawiam się tylko czy po sido model nie będzie się za bardzo błyszczał?
PHBs

Miejscowość: Zabrze

Postprzez geohound » Wto Gru 04, 2012 8:39 pm

Nie martw się, to nie będzie błyszczenie jak przysłowiowe 'psie jajca', że tak to ujmę :D Sidolux fajnie, ale delikatnie przyciemnia model, zmiękcza przejścia między kolorami i dodatkowo nabłyszcza. Nie robi jednak tego jakoś mocno. Poćwicz sobie na jakimś innym modelu albo kawałku pomalowanej wypraski.
geohound

Postprzez PHBs » Wto Gru 04, 2012 8:44 pm

Tak zrobię, mam na czym "ćwiczyć". Myślę, że niebawem będę mógł pochwalić się efektem;) pozdrawiam
PHBs

Miejscowość: Zabrze

Postprzez geohound » Wto Gru 04, 2012 8:47 pm

No niestety najtrudniejsza rzecz przy washu - dojście do perfekcyjnej konsystencji. Raz za dużo rozpuszczalnika, raz za gęsta farba... trochę to trwa, ale właśnie olejny wash pomimo długiego schnięcia pozwala poprawiać linie, można nakładać go wiele razy aż do docelowego zaciemnienia itp.

Ogólnie gdybym dostał drugiego takiego KW to wyglądałby już o niebo lepiej :D
geohound

Postprzez Betinho » Sob Lut 07, 2015 1:09 pm

geohound napisał(a):Nie martw się, to nie będzie błyszczenie jak przysłowiowe 'psie jajca', że tak to ujmę :D Sidolux fajnie, ale delikatnie przyciemnia model, zmiękcza przejścia między kolorami i dodatkowo nabłyszcza. Nie robi jednak tego jakoś mocno. Poćwicz sobie na jakimś innym modelu albo kawałku pomalowanej wypraski.

w moim przypadku się świeci po sidoluxie i nie wiem jak wrócić do matu (albo prawie matu). Próbowałem bezbarwny lakier matowy Humbrola i Pactry - bez sukcesu. Nadal świeci tak samo
Betinho

Miejscowość: Łódź

Poprzednia

Wróć do Ślady eksploatacji

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość