Taśma niebieska 3M, elastyczna

Tutaj poruszamy zagadnienia związane z malowaniem modeli np farby, lakiery, aerografy.

Taśma niebieska 3M, elastyczna

Postprzez Nużek » Śro Cze 18, 2014 1:09 am

Witam, czy ktoś używa tej taśmy 3M do maskowania, 3mm szerokości? Kupiłem ją ostatnio bo myślę że będzie przydatna do wyznaczania krawędzi na elementach zaokrąglonych o kształcie stożkowym gdzie zwykła taśma tamiyia żółta nie bardzo się nadaje bo nie jest elastyczna i nie można jej tak ułożyć aby nie było zagięć. Oczywiście mowa tu o liniach ostrych, bo tam gdzie ma być delikatne przejście można zrobić przy użyciu blue tacka.

Drugie jej zastosowanie jakie może być przydatne to odtwarzanie linii podziału blach w miejscach gdzie ciężko przyłożyć cokolwiek np. blaszka, linijka itp. Mi się udało delikatnie wzdłuż tej taśmy rylcem trumpetera zrobić delikatną linię, później już idzie oczywiście bez taśmy.

Znacie jeszcze jakieś inne jej zastosowania? Ewentualnie inny produkt, może tańszy, lub inne techniki pozwalające ominąć użycie tej taśmy?
Jedyna rzecz w której się odnajduję to bałagan :)
Nużek

Wróć do Malowanie modeli

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość