Odratowanie zaschniętej farby

Tutaj poruszamy zagadnienia związane z malowaniem modeli np farby, lakiery, aerografy.

Odratowanie zaschniętej farby

Postprzez siepra » Wto Paź 16, 2012 5:32 pm

Po około półtora roku planuję skleić model. Dziś sprawdzałem czy farby są ok. Niestety dwie z nich odparowały i stwardniały (tzn nie na amen ale dosyć twarda galareta czy raczej guma). To Akrylowy Model Master. Da się to odratować, czy kupować nową? Maluję aero. I czy jest jakiś patent na przechowywanie farb dłużej? Wymieniłem oryginalne zakrętki na plastikowe z mineralnej wody (w metalowych rozwarstwiał się papier i powstawały paprochy). 8 na 10 farb jest w stanie dobrym ale w tych jakoś chyba przeskakiwał gwint i się nie dokręciły. Porobię próby za jakiś czas z pozostałymi i sprawdzę czy kryją.
Czekam na rady.
siepra

Miejscowość: Lowenstadt

Re: Odratowanie zaschniętej farby

Postprzez Rafhart » Wto Paź 16, 2012 10:39 pm

Możesz spróbować Mr.Color Leveling Thinner plus woda destylowana i dobrze wymieszać.
W przypadku Pactry to działa, chyba że zaschnie na kamień, wtedy raczej nic nie pomoże.
Awatar użytkownika
Rafhart

Miejscowość: Inowrocław

Re: Odratowanie zaschniętej farby

Postprzez Modelarz =) » Pią Kwi 04, 2014 10:59 am

Ja pamiętam jak mi Pactra się lekko zasuszyła :shock: .Wlałem wodę,zakręciłem i odstawiłem.Teraz jest gęsta,ale schnie kilkakrotnie szybciej :shock: :!:
Modelarz =)

Wróć do Malowanie modeli

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości