Jaki kompresor wybrać?

Tutaj poruszamy zagadnienia związane z malowaniem modeli np farby, lakiery, aerografy.

Jaki aerograf?

Postprzez jmx62 » Czw Mar 03, 2011 1:11 pm

Witam!
Jak do tej pory posługiwałem się "ruskiem", niestety ma już swoje lata i nie przystaje do standartów XXI wieku.
Czy ktoś z Kolegów miał do czynienia z czymś takim: "Aerograf Adler AD-7790 dysza 0,3mm + dodatkowa dysza 0,2mm" lub "Aerograf EW-181", kosztuje to w Rzeszowie w granicach 160-170zł? Ewentualnie "Airbrush Professional F000 (Iwata copy) 0,3mm" do stępny w Martoli.
Na razie stać mnie tylko na taki. Dodam, że poruszam się w temacie lotnictwo 1/48. Proszę o opinie, każda czy to pozytywna czy negatywna w cenie.
Awatar użytkownika
jmx62

Miejscowość: Dęblin

Postprzez Wojtek Lewandowski » Czw Mar 03, 2011 2:21 pm

Ja używam pierwszego wymienionego i dość dobrze się z nim pracuje. Dodatkowa dysza to dobra opcja według mnie. Trzeba tylko go dokładnie czyścić po każdym malowaniu najlepiej jakimś preparatem typu Mr Tool cleaner bo potrafi się zapychać a potem są problemy np przy malowaniu cienką strugą farby.
Image
Pokój prawdziwego maniaka lotnictwa :)
W kolejce: Projekt "Samoloty MiG"
Awatar użytkownika
Wojtek Lewandowski

Postprzez jmx62 » Czw Mar 03, 2011 3:13 pm

Dzięki za podpowiedź. A mam jeszcze pytanko, czy da się tym zrobić ciapki i wężyki jak na "Włochach" lub "Szkopach"?
Proszę Kolegów o więcej opinii.
Awatar użytkownika
jmx62

Miejscowość: Dęblin

Postprzez retopa » Czw Maj 05, 2011 2:27 pm

Od niedawna używam Adlera z zainstalowaną dyszą 0,2 mm do malowania modeli staroci sprzed Wielkiej Wojny w skali 1/700. Jest tak precyzyjny, że nawet do tego się nadaje. Można nim wykonywać plamki o średnicy ok. 1 mm (oczywiście aerograf należy trzymać tuż przy malowanej powierzchni i malować małym strumieniem farby). Udało mi się nawet złożyć autograf na kawałku papieru.
retopa

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Artur Domański » Czw Maj 05, 2011 3:51 pm

Ja używam ruska od parunastu lat, mimo że mam w domu Pasche i coś co nie wiem jak się nazywa :), ale cały czas używam starego i dobrego ruska i nie zamierzam jak na razie go zmieniać
A oto co można nim zrobić
http://www.scaleworkshop.com/gallery/ju188ead_1.htm
http://www.modelarstworedukcyjne.pl/ind ... &Itemid=76
http://www.scaleworkshop.com/gallery/tbf1ad_1.htm
Jeśli coś może pójść nie tak, to pójdzie w najgorszym momencie.

Ciągle coś dłubię
Awatar użytkownika
Artur Domański
Site Admin

Miejscowość: Włocławek

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Maj 16, 2011 1:57 pm

Witam. A ja mam jak najbardziej pozytywne doświadczenia z Paasche VSR 90 z dwoma wymiennymi doszami - zdaje się 0,25 i .... no właśnie nie pamiętam ale chyba coś pomiedzy 0,30 - 0,50. Praktycznie cały czas pracuję na tej mniejszej - w skali 1/48 nadaje się świetnie do większych powierzchni, a także detali. Robert Bednarczyk - Lublin.
robert.bednarczyk

Postprzez robert.bednarczyk » Pon Maj 16, 2011 2:02 pm

jmx62 napisał(a):Dzięki za podpowiedź. A mam jeszcze pytanko, czy da się tym zrobić ciapki i wężyki jak na "Włochach" lub "Szkopach"?
Proszę Kolegów o więcej opinii.

Wężyki i ciapki da się zrobić w 1/48 jednak generalnie wolę maskować powierzchnię, gdyż jeden fałszywy ruch może sporo kosztować. Wszystko to kwestia ręki i ciśnienia powietrza - jak widać Artur Domański poradził sobie z wężykami perfekcyjnie. RB.
robert.bednarczyk

Jaki kompresor wybrać?

Postprzez Robert P. » Pon Paź 03, 2011 1:08 am

W tym temacie prowadzimy dyskusję i odpowiadamy na pytania związane z kompresorem do zastosowań modelarskich.
Awatar użytkownika
Robert P.

Miejscowość: Kraków, czasem Świętokrzyskie

Re: Jaki kompresor wybrać?

Postprzez Imrik » Pią Gru 02, 2011 5:29 pm

Co sądzicie o tym kompresorze, ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym?
...tu był link z allegro którego za miesiąc już nie będzie i ktoś kto będzie to czytał nic się nie dowie, dlatego nie wstawiamy linków z portali aukcyjnych.

Żeby nie dublować postów, polecacie jakiś konkretny model w cenie do 500zł?
Warsztat:
Imrik

Miejscowość: BB/Kraków

Postprzez Grzegorz » Śro Gru 28, 2011 4:37 pm

Imrik napisał(a):Co sądzicie o tym kompresorze, ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym?
...tu był link z allegro którego za miesiąc już nie będzie i ktoś kto będzie to czytał nic się nie dowie, dlatego nie wstawiamy linków z portali aukcyjnych.

Żeby nie dublować postów, polecacie jakiś konkretny model w cenie do 500zł?

Wygląda fajnie, ale jak w użyciu się sprawuje to nie wiem, używam czegoś innego.
Jak na początek powinien być ok.
Awatar użytkownika
Grzegorz

Postprzez cegie » Śro Gru 28, 2011 10:00 pm

Witam.
Używam go od jakiegoś roku.
Wrażenia:
Szybko pompuje do zadanego ciśnienia, jednak w tym czasie trochę go słychać. Grzeje się - ustawiam dodatkowy wentylator skierowany na tłok i mogę malować cały dzień. Można regulować ciśnienie na manometrze.
Reasumując: gdybym miał kupić jeszcze raz, pewnie zdecydowałbym się na to urządzenie.

Pozdrawiam
Czarek
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiesz, co ci się trafi."- F. Gump
Awatar użytkownika
cegie

Miejscowość: Piotrków Tryb.

Postprzez piterson64 » Nie Mar 04, 2012 7:18 pm

Koledzy
Chce zakupić dobry i bardzo cichy kompresor do aerografu. Zaczynam dopiero zabawę z aerografem i będę malował w mieszkaniu w bloku (stąd warunek by był bardzo cichy). Poczytałem już wiele wątków na forach ale nadal nie wiem w co zainwestować ( kasa mnie nie ogranicza).
Proszę, pomóżcie wybrać.
Ostatnio edytowany przez piterson64, Nie Mar 04, 2012 10:35 pm, edytowano w sumie 1 raz
Warsztat:
PZL P-37B Łoś - 1/72 (Pantera)
Ralale M - 1/72 (Italieri)
PZL SW-4 Puszczyk - 1/48 (Aeroplast)
piterson64

Postprzez Grzegorz » Nie Mar 04, 2012 7:49 pm

http://www.martola.com.pl/pl2524/produk ... ania_s5500
Ten chyba jest całkiem całkiem
Jeśli ktoś go ma to proszę o opinię
Awatar użytkownika
Grzegorz

Postprzez Piotrek.S. » Nie Mar 04, 2012 11:37 pm

Jak ma być cichy to zrób sobie lodówkowca czyli sprzęt oparty o sprężarkę z urządzenia chłodniczego. Cichszych chyba nie ma.
Przy własnej budowie można zaczynać od praktycznie samej sprężarki rozbudowując o zbiornik, reduktory, filtry.
May you get to heaven a half hour before the devil knows you're dead
Awatar użytkownika
Piotrek.S.

Miejscowość: Oborniki

Postprzez piterson64 » Pon Mar 05, 2012 11:48 pm

tak, wiem że to najcichszy komresor. Niestety nie mam możliwości (umiejętności :)) by go samodzielnie skonstruować. Dlatego idę na "łatwiznę" i chcę kupić kompresor spełniający moje wymgania :)
Warsztat:
PZL P-37B Łoś - 1/72 (Pantera)
Ralale M - 1/72 (Italieri)
PZL SW-4 Puszczyk - 1/48 (Aeroplast)
piterson64

Następna

Wróć do Malowanie modeli

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości