[In-Box] - Animals Sets - Mantis Miniatures - 1/35

"Czy warto kupić ten model?", in boxy modeli, literatura, prasa, zapowiedzi, nowości itd.

[In-Box] - Animals Sets - Mantis Miniatures - 1/35

Postprzez Biskup » Czw Sie 11, 2016 5:29 am

Wielu z nas podczas robienia dioram, winietek czy też prostych podstawek pod modele chce je jakoś urozmaicić. Takie ciekawostki zwiększają atrakcyjność naszych prac jak i często ożywiają atmosferę. Dodatki w postaci wyposażenia wojskowego, cywilnego jak i roślinności czy zwierząt są produkowane przez bardzo dużą liczbę firm modelarskich. Jednym z takich producentów jest Polski Mantis Miniatures posiadający w swojej ofercie dodatki do modeli, jaki całą linię zwierząt.

Zestawy te zawierają całą gamę różnych zwierząt ze wszystkich zakątków świata, wliczając w to wodny ekosystem. Wszystkie te zestawy są zapakowane w standardowe pudełka tej firmy opatrzone obrazkiem przedstawiającym pomalowany zestaw.
Image

W środku znajdziemy elementy odlane w szarej żywicy. Większość zwierząt jest odlana w jednym elemencie. Szwów w miejscu łączenia formy prawie w ogóle nie ma. Wszystkie elementy obrabia się tak samo jak normalne odlewy żywiczne i nie jest to pracochłonny proces.

W zestawie Animals Set 3 (City) numer 35012 znajdują się zwierzęta typowe dla środowiska miejskiego. Nie oznacza to jednak, że nie można ich wykorzystać do innego otoczenia. W komplecie są cztery psy oraz dwa koty w różnych pozach oraz trzy różnego rodzaju ptaki.
Image

W składzie zestawu Animas Set 9 numer 35035 są zwierzęta typowo leśne. Znajdziemy w nim królika, bobra oraz po dwie łasice, jeże i raki.
Image

Animals Set 13 numer 35071 jest bardzo nietypowym zestawem. Poza resztkami konia czy jakieś gazeli znajdziemy w nim dwie hieny oraz sępy w różnych pozach. Ciekawym dodatkiem jest malutki skorpion.
Image

Kolejnym zestawem wartym uwagi jest Animals Set 10 numer 35039 przedstawiającym szczury. Zawiera on dwanaście szczurów na i w czaszce byka, w niemieckim pojemniku na maskę przeciw gazową, na hełmie, w bucie oraz w różnych pozach do umiejscowienia wedle uznania i potrzeby.
Image

Zestaw Animals Set 14 numer 35055 w swoim składzie ma lochę wraz z dwoma małymi, borsuka, bażanta i dwa inne ptaki.
Image

Następnym interesującym zestawem jest Animals Set 16 numer 35063. Znajdują się w nim dwa psy pasterskie, trzy owce i baran. Idealne do spokojnej dioramy, w której na pewno zwrócą uwagę oglądającego.
Image

Psy z zestawu Animals Set 17 numer 35067 również będą ciekawym dodatkiem do dioram czy nawet pojedynczych figur. Dorosłe psy mają ciekawe ustawienia, jeden stoi na tylnych łapach, a przednie pozwalają na jego oparcie o jakiś przedmiot lub figurkę. Drugi jest w typowym dla psów ustawieniu, gdy chcą się one bawić. Ostatni jest natomiast w trakcie załatwiania potrzeby fizjologicznej. Oprócz tych trzech psów są też cztery małe lub szczeniaki, z których dwa są w niemieckich hełmach, jeden bawi się rękawicą, a czwarty obgryza kość.
Image

Jeśli potrzebujemy zwierzęta leśne i typowo Europejskie to idealnym jest zestaw Animals Set 2 (European) numer 35009. Znajduje się w nim bocian, lis, bóbr, sowa, żaba, dwie ropuchy i dwie wiewiórki.
Image

Dla bardziej mrocznych klimatów jak jaskinie, piwnice czy też ciemne poddasza wyśmienite będą nietoperze. W zestawie Animals Set 18 numer 35071 znajdziemy dwa komplety w skład, których wchodzą dwa lecące, dwa śpiące i dwa uczepione do góry nogami.
Image

Miłośnikom niedźwiedzi do gustu powinien przypaść zestawy Animals Set 8 numer 35031. Duży niedźwiedź brunatny wraz z dwójką małych i choć może są nietypowymi zwierzakami, to świetnie się sprawdzą w tematyce średniowiecznej czy też starożytnej.
Image

Mniej przyjazny za to jest zestaw Animals Set 19 numer 35071. Ten zestaw jest bardziej uniwersalny okresowo, choć jednak nadaje się do bardziej tragicznych scen. Znajdują się w nim truchła wszelkiego rodzaju zwierząt. Takich jak, koń, pies, ptaki i czaszka bliżej nieokreślonego ssaka.
Image

Dla tych, co potrzebują wiejskich zwierząt idealnie nada się zestaw Animals Set 6 (Country) numer 35024. W skład tego zestawu wchodzi koza, kot, gęś, kury, króliki oraz myszy.
Image

Ostatnim zestawem, który chciałbym omówić jest Animals Set 21 numer 35080. Znajdują się w nim różnego rodzaju produkty spożywcze i miotła, na których znajdziemy myszy. Nadają się świetnie, jako dodatki do wszelkiego rodzaju scen i dioram. Można je również skomponować w osobnej niezależnej scence.
Image

Firma Mantis Miniatures nieustanie dodaje do swojej oferty coraz to nowsze zestawy. Warto, więc śledzić jej ofertę, z której łatwo wybrać coś, co spełni nasze oczekiwania jak i nada się do wykorzystania w planowanej przez nas podstawce, scence czy też dioramie. Gorąco polecam i zachęcam do wykorzystywania modeli zwierząt w projektach modelarskich. Stanowią one dodatkowy element oraz ciekawostkę dla osoby oglądającej nasze prace.
Awatar użytkownika
Biskup
 
Posty: 1869
Rejestracja: Wto Lis 22, 2005 9:52 pm
Miejscowość: Łódź

Wróć do Inbox - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość