[In-box] Georgian Legion - Dragon 1/35

"Czy warto kupić ten model?", in boxy modeli, literatura, prasa, zapowiedzi, nowości itd.

[In-box] Georgian Legion - Dragon 1/35

Postprzez Tomek_K » Pią Mar 30, 2007 12:57 pm

Nazwa: Georgian Legion Normandy 1944
Producent: Dragon
Numer katalogowy: 6277
Skala: 1:35
Ilość części: 70
Rok produkcji: 2005
Cena: 24 zł

Chciałbym przedstawić Wam chyba jedyny plastikowy zestaw poddających się żołnierzy niemieckich w tej skali.
W pudełku znajdziemy 3 wypraski w kolorze szarym oraz naklejkę z czterema symbolami Legionu Gruzińskiego. Na głównej ramce znajduje się 48 części - po 12 na każdą z czterech figurek. 22 części przypadają zaś na dwie małe wypraski z bronią pochodzące ze starszych zestawów Dragona. Na szczęście przy tych figurkach odpada problem z dopasowaniem broni do rąk.

Przód pudełka:
Image

Tył:
Image

Wypraska:
Image

Druga strona wypraski:
Image

Broń:
Image
Image
Ukończony: Leopard PL
W budowie: Crusader AA PL

Image
Tomek_K

Miejscowość: Kłodzko

Postprzez Mateusz Gietz » Wto Sie 14, 2007 12:16 pm

Pytanie do osób posiadających model - do czego służy część nr 6 z większej ramki z bronią (na zdjęciu otoczona czerwoną obwódką)? Co do cześci nr 4 (zielona obwódka) domyślam sie że jest to nosidło na lufę do MG 42, czy mam racje?

Image
Mateusz Gietz

Miejscowość: Wrocław

Postprzez FAZZY_bez_humoru » Wto Sie 14, 2007 12:53 pm

część numer 6 to Gurttrommel czyli bęben amunicyjny (używany w zastępstwie taśmy amunicyjnej) - mieściło się w nim 50 sztuk amunicji, tyle samo co na standardowym odcinku taśmy.
nie mam humoru i się nie staram :]
Awatar użytkownika
FAZZY_bez_humoru

Miejscowość: Warszawa/Puławy

Postprzez Kamil Feliks Sztarbała » Wto Sie 14, 2007 1:59 pm

FAZZY_bez_humoru napisał(a):Gurttrommel czyli bęben amunicyjny (używany w zastępstwie taśmy amunicyjnej)

..żeby przy strzelaniu z biodra taśma się nie majtała
Image

Idzie Grześ przez wieś, worek porad niesie, jak mu przypierdolę to się nie podniesie.
Awatar użytkownika
Kamil Feliks Sztarbała

Miejscowość: No Man's Land

Postprzez net_sailor » Wto Sie 14, 2007 2:01 pm

Słusznie się domyślasz przeznaczenia części nr 4 - jest to pojemnik na zapasową lufę (lufy MG 42 mocno się nagrzewały od intensywnego ognia więc opracowano system szybkowymiennej lufy).
"Kamuflaż nie jest ozdobą. Jest bronią zwiększającą odwagę" - Saburo Sakai
Image
Image
Awatar użytkownika
net_sailor

Miejscowość: Elbląg

Postprzez lobster1984 » Czw Lis 13, 2008 12:42 am

Witam, to mój pierwszy post na tym forum i od razu prośba o pomoc... Moje pytanie brzmi: Jaki kolor mundurów miał Georgian Legion? Standardowe mundury niemieckiej piechoty? Na opakowaniu wydaja sie być zgniłozielone, ale na instrukcji podany kolor farby to Gunship Gray Model Mastera... No i jestem w kropce... proszę o pomoc.
lobster1984

Wróć do Inbox - figurki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość