VF-1A Valkyrie - Macross - Hasegawa 1/72

Galerie gotowych modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

VF-1A Valkyrie - Macross - Hasegawa 1/72

Postprzez Fixer » Pon Cze 02, 2014 4:09 pm

Dorzucając dziś do galerii Harrier'a postanowiłem pójść za ciosem i wrzucić coś bardziej "egzotycznego"

Miłośnikom anime, robotów i wszelkiem maści transformerów nie trzeba chyba przedstawiać serii Macross.
Mimo, że nie jest w Japonii tak popularna jak Gundam, to ma swoje grono zwolenników, na potrzeby których odpowiedziała między innymi Hasegawa.

Co do samego zestawu - jest to chyba pierwszy model Hasegawy z tej serii i prezentuje "konia roboczego", podstawowy myśliwiec VF-1A, znany po prostu jako Valkyrie. Model odlany z białego plastiku, z delikatnymi wklęsłymi liniami podziału blach, nieżle spasowany. Co ciekawe, można do niego dokupić dedykowany zestaw blaszek. Skleja się toto trochę inaczej niż typowy samolot - w trakcie pracy powstaje kilka oddzielnych części, odpowiadających korpusowi, nogom i rękom robota oraz jego broni. Trzeba to potem spasować i złożyć do kupy.
Ten konkretny zestaw to edycja limitowana 5Grand Anniversary. Zawiera klasyczne "pancerne" kalkomanie Hasegawy, które jednak bardzo ładnie zareagowały na zestaw MicroSol&Set.

Model wykonany OOB, dorobiłem pasy na fotelu pilota oraz HUD. Malowanie Gunze H, ModelMaster, wash czarną temperą
W trakcie pracy granatowa farba, którą malowałem, niespodziewanie zmieniła odcień, musiałem niektóre z elementów pomalować na złoty kolor, nie odpowiada więc w 100% instrukcji.

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Fixer

Miejscowość: Warszawa

Re: VF-1A Valkyrie - Macross - Hasegawa 1/72

Postprzez Biskup » Pon Cze 02, 2014 5:21 pm

Dla mnie bomba. Ładnie i czysto wykonany model.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Galeria - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość