[Kosmiczny] Red 2 - X-Wing - 1/48 - Fine Molds

Galerie gotowych modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

[Kosmiczny] Red 2 - X-Wing - 1/48 - Fine Molds

Postprzez Biskup » Pią Cze 01, 2012 9:40 am

Model docelowo będzie częścią dioramy z ataku na gwiazdę śmierci, więc musiałem zmienić go na Red2, co wymagało nie tylko zmiany oznaczeń, ale również skrócenia dysz wylotowych od silników. Na dioramie będzie znajdował się Red, 5 w którym wykorzystane zostały kalkomanie z zestawu. Tak, więc oznaczenia wykonałem samemu z użyciem specyfików AK-Interactive (Worn Effect i Heavy Chipping). Kolejną niezbędną zmianą było zamiana robota R2-D2 (niebieski) na R2-D1 (czerwony). W kokpicie dodałem trochę przewodów oraz przyciemniłem owiewkę żeby jak najbardziej przypomniała wygląd z filmu. Po pomalowaniu modelu i przybrudzeniu wymaskowałem i pomalowałem na czysty biały kolor górną lewą osłonę silnika.
Zdjęcia WIP
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Wszelkie komentarze mile widziane.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Re: [Kosmiczny] Red 2 - X-Wing - 1/48 - Fine Molds

Postprzez kitomer » Śro Cze 20, 2012 12:23 pm

Model zrobiony bardzo ładnie, mógłbym się tylko przyczepić do tych osłon wlotowych od silników. Te bez karbowania są sporo mnijesze/węższe. Mogłeś przeciąć każdą piłką włosową, wstawić pasek plastyku, skleić i oszlifować. Reszta śliczna.
Pozdrawiam
"Dobry inżynier powinien znać swój okręt, wiedzieć gdzie się zaczyna i gdzie kończy, ile, czego i w jaki sposób poukładane jest między końcami"
kitomer

Miejscowość: Warszawa

Re: [Kosmiczny] Red 2 - X-Wing - 1/48 - Fine Molds

Postprzez Biskup » Śro Cze 20, 2012 1:12 pm

Dzięki za komentarz.
Na zdjęciach z planu filmowego modele wersji Hero (czyli te głównych bohaterów z większą ilością szczegółów) mają właśnie takie osłony. Te, które mają osłony tej samej średnicy lub prawie tej samej średnicy to były modele wersji Pyro (czyli te użyte do robienia efektów pirotechnicznych) modele te miały dużo mniej szczegółów.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Galeria - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość