Model myśliwca [Kosmiczne i Sci-Fi]

Galerie gotowych modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

Model myśliwca [Kosmiczne i Sci-Fi]

Postprzez MRF » Pon Mar 16, 2009 10:53 am

Witam wszystkich.
Kilku latach , kiedy pokazywałem swoje prace tylko na forum starshipmodeler.net, postanowiłem wychylić nieco nos z cienia na rodzimym podwórku ;o).
Jako dzieciak sklejałem, tradycyjnie, modele plastikowe, głównie samolotów. Ale w pewnym momencie zacząłem robić od podstaw własne, z początku papierowe modele pojazdów z Gwiezdnych Wojen. Wtedy nie było praktycznie możliwości dostania w sklepach żadnego gotowego zestawu.
Po latach praktycznie wycofałem się z "klasycznego" modelarstwa redukcyjnego i przerzuciłem się na modele od podstaw, własnego pomysłu/projektu. Co prawda w domu leży kilka sztuk "japońszczyzny" (Star Wars, Gundam, Macross) ale jakoś nie mogę się za nie zabrać.

Parę dni temu skończyłem pracę nad projektem, którego realizacja zajęła mi rok. Oczywiście trwało to tak długo ze względu na brak czasu (a czasem determinacji ;o).
Malowanie jest nieco "skopane" w sensie technicznym, ale po tak długim czasie budowy zwyczajnie brakuje mi już cierpliwości do malowania aerografem zgodnie z z wszystkim prawidłami sztuki - chciałem to już mieć za sobą :).

Uprzedzam - jestem marnym fotografem - zawsze obiecuję sobie, że "tym" razem zrobię porządne zdjęcia, ale to będzie miało miejsce chyba dopiero wtedy, gdy uruchomię własną stronę internetową. Czyli w bliżej nie określonej przyszłości ;o.

Miłego (lub nie ;o) ) oglądania :).

Pierwsze z zestawu 24 zdjęć:
http://s8.photobucket.com/albums/a7/Kon ... CT3726.jpg

Ling do całości albumu:
http://s8.photobucket.com/albums/a7/Konjoo/

Podstawowe info dotyczące modelu:

- skala: 1/72
- długość całkowita - 29 cm
- długość bez sondy ogonowej i bez "armatki" - 24.5
- materiały: HIPS, spienione PVC, VIVAK, szpachla samochodowa

Podwozie jest składane, a uzbrojenie można zdemontować.
Jedyne użyte cześci z/do modeli plastikowych to koła (Seasprite i A-6E) oraz lufa do SU-100 w 1/35. Reszta to totalna samoróbka, łącznie z osłoną kabiny.
Ostatnio edytowany przez MRF, Pon Mar 16, 2009 3:21 pm, edytowano w sumie 1 raz
MRF

Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek Pawlukowiec » Pon Mar 16, 2009 11:21 am

Niezłe, niezłe:)
Awatar użytkownika
Tomek Pawlukowiec

Miejscowość: okolica Warszawy

Postprzez Peter_D » Czw Kwi 16, 2009 9:32 am

Baaardzo mi się podoba. Ja tez zawsze chciałem zrobić coś od podstaw z własnego pomysłu.
Ty zrobiłeś właśnie to o czym ja marzę :)

Może chciałbyś dodać swoje maszynki na forum [url]galaxykits.com[/url]?

Tam jest całość poświęcona właśnie Sci-fi i jestem pewien, że czułbyś się jak w domu ;)
Będę wdzięczny za dodanie modeli :)

Swoją drogą, nie myślałeś o sprzedaży modeli ze star wars? Muślę, że skusiłbym się na cosik :)

Pozdrawiam
P
Peter_D

Postprzez zuo123 » Pią Lis 05, 2010 9:55 am

Podwozie jest składane, a uzbrojenie można zdemontować.
Jedyne użyte cześci z/do modeli plastikowych to koła (Seasprite i A-6E) oraz lufa do SU-100 w 1/35. Reszta to totalna samoróbka, łącznie z osłoną kabiny.
zuo123

Postprzez sternik » Pią Lis 05, 2010 9:29 pm

Bardzo sprytny model :)
Peter a gdzie ty widziałeś w albumie fotki z SW bo ja się nie mogę dopatrzyć :(
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Miejscowość: Bruksela

Postprzez Peter_D » Pon Lis 08, 2010 10:48 am

No widzisz Sterniku, to nie do końca tak.
W albumie nie ma, ale kolega MRF pisał, ze wycofał się z SW i pomyślałem, ze ma w magazynie jakieś niepotrzebne modele i może chciałby je wydać ;)
Pewnie dlatego takie niezrozumienie ;)
Peter_D

Wróć do Galeria - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość