[Galeria] Y - WING

Galerie gotowych modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

[Galeria] Y - WING

Postprzez Daniel iceman Gronowski » Sob Kwi 01, 2006 10:10 am

Witam, na codzień robie samoloty, ale ile można. Dlatego dzisiaj chciałem Wam zaprezentować Y - WINGA znanej firmy Lego. Nie wiem jaka to skala, ale że to dział Sci-Fi przyjmijmy że 1/144. Nad modelem siedziałem prawie rok.Części składają się same, jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak dobrze spasowanym modelem.Czysta przyjemność. Szpachlówka poszła do kosza, farbki też bo producent dostarcza części już pomalowane :!: Spotkaliście się już z czymś takim, bo ja nie i jestem w szoku :shock: Do modelu dołączony jest robot protokularny.Uwaga - także pomalowany :!: Jedyny błąd jaki popełniłem w tym modelu to zgubiona osłona prawego silnika :( Dobra koniec biadolenia, czas na fotki:
Image
Zobaczcie jaki bogaty kokpit, ja jak to zobaczyłem to nie spałem tydzień (dlatego między innymi budowa trwała tak długo). Może producenci modeli samolotów zaczna wreszcie brać przykład z lepszych??
Image
Image
Model brudziłem kurzem z półek, mam nadzieję że się podoba 8-)
Image

Oceniajcie, krytykujcie tylko nie za ostro bo w poczekalni czeka jeszcze..... a nie zdradze, niech to będzie niespodzianka.
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!!!!
***cold like ice***
Daniel iceman Gronowski

Miejscowość: Inowrocław/ Szczecin City

Postprzez Deco » Sob Kwi 01, 2006 6:37 pm

Nie no Daniel zaszalałeś !! :D Co za sprzęt idealne spasowanie i jak zdetalowany kokpit!
To jest to! :D :D
Pozdrawiam Dominik Dec!!!:D
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Deco

Miejscowość: Sokołów Małopolski k. Rzeszowa

Postprzez Mac Eyka » Nie Kwi 02, 2006 10:01 pm

Danielu jaki świetny modello. Jednak wprawnym okiem zauważyłem kilka niedoróbek.
Najbardziej rzucająca się w oczy jest nieprawidłowa barwa światełka pozycyjnego nad ikonką Num tuz poniżej lewego silnika.
Dodatkowo żułte napisy ostrzegawcze LEGo na drugim zdjęciu są pod nieco złym kątem.
Odciski na dyszach wylotowych powinny nosić ślady wyżażenia.
Image
Awatar użytkownika
Mac Eyka

Miejscowość: Ouagadougou w Burkina Faso

Postprzez Daniel iceman Gronowski » Pon Kwi 03, 2006 12:32 pm

Dzięki, ale to mój pierwszy model z klocków.Dopiero się ucze składać i rozszyfrowywać instrukcje :(
***cold like ice***
Daniel iceman Gronowski

Miejscowość: Inowrocław/ Szczecin City

Postprzez jkol » Wto Kwi 18, 2006 12:45 pm

Bardzo dobre odwzorowanie, prawie jak w realu :) Ale widać, że tydzień nie spałeś - od kiedy to R2D2 jest robotem protokularnym? Oj, encyklopedia Gwiezdnej Sagi się kłania, a i obejrzenie paru odcinków ciągiem pod rząd by się przydało dla odświerzenia pamieci ;o)
Awatar użytkownika
jkol

Miejscowość: Warszawa

Postprzez Szarak » Czw Cze 08, 2006 9:43 am

Bardzo zabawne podejscie do tematu ;)

Z drugiej jednak strony bardzo smuci mnie fakt iz w polsce modelarstwo sci-fi jest tak malo popularne, glownie z powodu malej dostepnosci odpowiednich zestawow. Ale to juz taki maly OT.

K.
Liberate Tutemet Ex Infernis
Szarak

Miejscowość: Katowice

Wróć do Galeria - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość