Chaos Dreadnought - GW- 28 mm

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

Chaos Dreadnought - GW- 28 mm

Postprzez schuba » Śro Lut 26, 2014 12:42 am

Witam. to mój pierwszy post na forum :) do modelarstwa chcę powrócić po kilku dobrych latach braku aktywności :) Zainspirował mnie model który w sumie dość przypadkowo nabyłem w sklepie "z figurkami"
oto nasz bohater
Image
i na początek ( jako, że jestem lekko niedowidzący:) ) uwypuklenie detali modelu coby lepiej się malowało
Image
schuba

Re: Chaos Dreadnought - GW- 28 mm

Postprzez schuba » Śro Lut 26, 2014 11:12 am

Mój drednot będzie występował w barwach zakonu Death Guard dlatego będzie troszku zardzewiały i ogólnie w nie najlepszej kondycji ... Chciałbym żeby w model był w prostych barwach dlatego podstawowymi kolorami jakie użyję będzie brąz, olive drab, czerń i biel. Jako baza pod elementy nie demoniczne (pancerz, broń) posłużył cavlary brown z vallejo (miałem kilka starszych farbek z citadela i pactry jednak nie przetrwały one próby czasu ... vallejo przetrwały w stanie nienaruszonym :)) całość przetarłem lekko mieszanką brązu i żółtego (podobny mix pojawił się na porożu)
Image
W kolejnym etapie dodałem olive drab i rozjaśniłem nieco mieszanką olive drab i żółtego
Image
Całość wygląda troszkę odpustowo :) ale jestem dobrej myśli :)
W czasie wizyty w sklepie modelarskim dostałem cynk , że jak chcę robić ładną rdzę to powinienem zaopatrzyć się w pigmenty !? zaopatrzyłem się ...
Image
To mój pierwszy kontakt z tym wynalazkiem i w sumie jestem dosyć zadowolony z efektu .. pancerz zmatowiał i nabrał charakteru stracił przy tym swój odpustowy charakter (pierwotnie planowałem przyciemniać washem ale efekt jest na tyle zadowalający , że chyba nie będzie trzeba washować).

Kolejnym etapem będzie demoniczne ciałko które mam zamiar pomalować na biało/szaro
schuba

Postprzez T.J. » Śro Lut 26, 2014 5:12 pm

Ta figurka to Hellbrute, taki młodszy braciszek Dreadnoughta ;) Nie zmieni to faktu, ze fajnie widzieć go na forum i jeszcze lepiej, że Ci tak dobrze wychodzi po powrocie do hobby :) Ciekawe techniki, sam maluję figurki do Warhammera 40000 i w razie czego służę radą :) Wrzuć też wątek warsztatowy na forum o tych grach/figurkach: wh40k.pl
::: Lord Vetinari był przeciwnikiem zbędnego okrucieństwa... był za to entuzjastą niezbędnego :::
galerie: T17E1 Staghound 1:35, Entwicklungsfahrzeug E-10 "Wojtek" 1:35, Spitfire LF.XVI 1:48, figurki Warhammer 40000
w budowie: Vickers Wellington mk.IV 1:72
Awatar użytkownika
T.J.

Miejscowość: Gdańsk / Ankh-Morpork

Postprzez schuba » Śro Lut 26, 2014 11:29 pm

To czy dobrze wychodzi to się jeszcze okaże na finiszu ;)
Image
zmian większych brak zacząłem oczka na pancerzu ... użyłem zielonej farbki z połyskiem ale w sumie średnio jestem zadowolony z efektu

spróbuję czegoś takiego zobaczymy co wyjdzie ( na oczka z prawdziwego zdarzenia czuję się za cienki :))
Image
schuba

Postprzez schuba » Czw Lut 27, 2014 2:49 pm

Ciąg dalszy zmagań ... pomalowałem ciałko .... i uzmysłowiłem sobie , że popełniłem zasadniczy błąd malując najpierw pancerz ... ten błąd będzie kosztował mnie dużo pracy przy poprawianiu całości. Ale do rzeczy - ciałko pomalowałem jasno szarą farbką następnie dodałem lekko rowzodnioną czerwień (demon będzie różowy :)) po wyschnięciu zrobiłem lekki drybrush różem Image

Kolejnym etapem będzie ciemnoczerwony wash który jam mam nadzieję zatuszuje nieco niedoskonałości :)
schuba

Postprzez schuba » Czw Lut 27, 2014 2:50 pm

Image
schuba

Wróć do Warsztat - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość