STAR WARS: X-Wing Fighter - Fine Molds 1:72

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

STAR WARS: X-Wing Fighter - Fine Molds 1:72

Postprzez Elano » Pon Mar 26, 2012 6:53 pm

Witam!

Po dość długim okresie przerwy postanowiłem w końcu wziąć się w garść i rozpocząć mój drugi warsztat na forum! Zgodnie z zapowiedzią będzie to X-Wing fighter od Fine Molds w skali 1:72. Tym razem postęp pracy postaram się na bieżąco uwieczniać na zdjęciach;) na dobry początek dwa zdjęcia tego co na, i w pudełku.

Image

Image

Jako, że zgodnie z moją tradycją zacznę z pewnością od kabiny, wrzucam skan, na podstawie którego będe próbował wprowadzić pare dodatkowych detali.

Czy ktoś może mi podpowiedzieć, z czego wykonać te kable/przewody za siedzeniem pilota?

Image
Elano

Re: STAR WARS: X-Wing Fighter - Fine Molds 1:72

Postprzez Biskup » Pon Mar 26, 2012 7:47 pm

No to będę się przyglądał, jako sam mam X-wing z Fine Molds, ale w 48.
Pozdrawiam
Łukasz
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Postprzez Elano » Śro Mar 28, 2012 9:14 pm

No cóż, prace zdecydowanie nie przebiegają z prędkością śwatła, ale zaczynam powoli dłubać, więc jest nadzieja, że systematycznie będę parł do przodu :D

Jak na razie udało mi się skleić kokpitu (szalona liczba elementów - aż trzy), 4 elementy silnika i 4 działka.

Dodatkowo, zrobiłem kable za siedzeniem pilota i przymierzyłem "na sucho" żeby ocenić efekt. Swoją drogą z tymi strunami od gitary to był świetny pomysł. I chociaż zamiast strun metalowych użyłem nylonowych, to i tak całkiem fajnie wyszło.
Image

Najważniejszą a zarazem najtrudniejszą modyfikacją jaką zamierzam wprowadzić w moim Xsie będą diody zamontowane w silnikach. Nie mam pojęcia, którędy poprowadze kable, ale pierwsze przymiarki lampek wypadły pomyślnie i diody pasują idealnie.
Image

Na dzisiaj to tyle. Następna aktualizacja zapewne po weekendzie.
Elano

Postprzez Elano » Nie Kwi 01, 2012 10:22 pm

Weekend, a w zasadzie niedziela przyniosła taki oto owoc pracy - skończony kokpit. Co zrobiłem:
1. Pomalowałem podkładem light gray, emalia MM
2. Pomalowałem wszystkie elementy, które obecnie są czarne
3. Wkleiłem i pomalowałem kable
4. Nałożyłem drybrusha

Co do efektku drybrusha, to nie jestem zadowolony z efektu bo po prostu prawie go nie uzyskałem. Na szczęście ten mankament łatwo poprawie więc nie jest to dla mnie zmartwieniem. Nie malowałem całości (już po nałożeniu podkładu) akrylem light gray bo wydaje mi się, że odcień, który posiadam w akrylu jest troche jaśniejszy, a nie chciałem rozjaśniać kokpitu.
Image

Zdjęcie z jednogroszówką, dla pokazania skali.
Image

Jak na złość wysłużona, 20-to letnia lutownica mojego taty odmówiła posłuszeństwa, więc prace nad diodami muszę zawiesić aż do czasu zakupienia nowej :evil:
Elano

Postprzez Biskup » Pon Kwi 02, 2012 8:21 pm

Wygląda bardzo fajnie, ale patrząc na fotki z wnętrza kabin w filmach były one raczej czarne i tylko owiewki były szare od wewnątrz.
Ale i tak bardzo mi się podoba :)
Awatar użytkownika
Biskup

Miejscowość: Łódź

Wróć do Warsztat - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość