[Kosmiczne i Sci-Fi] AMT/ERTL Millennium Falcon - relacja

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

Postprzez Mironek » Czw Kwi 12, 2007 5:03 am

Witam!
Niestety brak czasu powoduje, że prace posuwają się bardzo powoli.
Dopiero teraz udało mi się skończyć opancerzenie kapsuł ratunkowych.
Image
Pozdrawiam - Mironek
Mironek
Mironek

Postprzez draz » Wto Maj 15, 2007 11:44 pm

Dzięki, właśnie te rzeczy, które zaznaczyłeś miałem na myśli. Wyglądały zbyt dobrze na el. z zestawu.
Bartosz Obara
Image
Awatar użytkownika
draz

Miejscowość: Katowice

Postprzez Mironek » Pią Sie 10, 2007 6:03 am

Witam po dłuższej przerwie!
Postępy w paracach są niewielkie. Udało mi się pomalować kadłub na kolor bazowy Pactra A44, kilka odcieni szarości na panelach oraz czerwony. Czerwień jest chyba zbyt krwista. Pozdrawiam - Mironek
Image Image Image
Mironek
Mironek

Postprzez oti » Nie Sie 12, 2007 7:07 pm

Witam,
Ładnie Ci to wszystko idzie. Przewidziany jest jakiś "brudzing"? Chciałbym zobaczyć go już pomalowanego i podświetlonego. Pracuj dalej - jest SUPER!
Image
Awatar użytkownika
oti

Miejscowość: Sosnowiec

Postprzez Mironek » Pon Sie 13, 2007 5:34 am

Witam!
Brudzing jest obowiązkowy - Sokół Millennium czysty byłby nieporozumieniem. W tej chwili jestem nadal na etapie doboru kolorów.
Jestem zadowolony z koloru bazowego (Pactra A44) niestety pozostałe nie bardzo mi pasują - niektóre panele powinny być w innym odcieniu szarości niż bazowy. Ja wybrałem A39 (neutral gray) ale po pomalowaniu modelu ewidentnie mi nie odpowiada. Są też elementy w kolorze czerwonym. Wybrany przeze mnie A26 jest zbyt jaskrawy i krwisty. Muszę kombinować dalej. O dziwo niektóre kolory Pactry słabo się ze sobą mieszają - próbowałem uzyskać ciemniejszą czerwień porzez dodanie odrobiny czarnej ale uzyskana farba dziwnie się zachowuje: w słoiczku czarny pigment gromadzi się w okolicach ścianek - farba nie jest jednolita, podobnie jest po pomalowaniu - pigment gromadzi się przy krawędziach i wypukłościach.
Pozdrawiam - Mironek
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Pon Sie 13, 2007 5:37 am

Image Image Image Image
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Nie Sie 19, 2007 6:28 pm

Witam!
Znalazłem troszkę czasu żeby zająć się Sokołem. Pracuję nad kolorystyką. Jak do tej pory najbardziej jestem zadowolony z koloru bazowego. A44 jest jak najbardziej odpowiedni. Niestety jakoś nie leżała mi czerwień A26 - była zbyt jasna, krwista. Teraz spróbowałem z A6 - dark red - według mnie jest lepiej.
Image Image Image Image Image
Chyba nie przesadziłem z tymi odpryskami farby?
Do maskowania używam taśmy malarskiej kupionej za jakieś grosze w markecie. Ma marnej jakości klej ale w tej sytuacji jest to zaletą, bo nie odrywa farby - nawet nie muszę osłabiać kleju, naklejam prosto z rolki.
Na dzisiaj tyle, pozdrawiam - Miron
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Pią Sie 24, 2007 5:15 am

Witam!
Jednak zdecydowałem się na zmianę kolorystyki i niestety pociągnęło to za sobą konieczność przemalowania kadłuba.
Teraz naklejam taśmę maskującą, która pozwoli mi pomalować wybrane panele na odpowiednie kolory.
Kolorystyka: bazowy A44, oraz różne odcienie szarego A41, A42, A39, czerwone elementy: A6 - teraz powinno być dobrze.
Image Image
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Wto Sie 28, 2007 7:35 am

Witam!
Oto efekty wczorajszej i niedzielnej pracy. Na kolor bazowy nałożyłem dwa odcienie szarego: A41 i nieco zmodyfikowany A45 (dodałem 1 kroplę czarnej). Maskowanie było pracochłonne i mimo, że bardzo się starałem nie udało mi się uniknąć w kilku miejscach podciekniecia farby pod taśmę. Jutro znowu maskuję i nakładam następny odcień A42. Potem spróbuję dołożyć efekt wyblaknięcia. Zdjęcia z poniedziałkowego wieczoru:
Image Image Image Image Image Image
Zdjęcia przedstawiają dolną część kadłuba, górna czeka na zdjęcie taśmy maskującej. Podobnie z anteną.
Powyższe fotki były robione przy sztucznym świetle. Kącik w którym pracuję nad Falconem jest oświetlony lampami halogenowymi więc kolorystyka jest nieco przekłamana - postaram się zrobić fotki w naturalnym świetle.

Zdjęcia z dzisiejszego poranka ( :D koło 6.30) przedstawiąją górną część kadłuba po zdjęciu taśmy maskujacej.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Zapomniałem zrobić korektę ekspozycji (jeszcze nie bardzo się obudziłem) i wyszły trochę ciemne.
Pozdrawiam - Mironek
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Pon Wrz 03, 2007 7:44 am

Witam!
Wrzucam kilka zdjęć z ostatnich poczynań. Kolorystyka teraz mi pasuje.
Pozostało mi dodać odrapania, ryski no i całość przybrudzić.
Już się poprawiłem, zdjęcia są większe - babole będą lepiej widoczne:?!
Zanim zabiorę się do brudzingu muszę poprawić to i owo.
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Zdjęcia zostały rozjaśnione, teraz kolorystyka bardziej odpowiada rzeczywistości.
Ostatnio edytowany przez Mironek, Czw Wrz 06, 2007 7:22 pm, edytowano w sumie 1 raz
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Czw Wrz 06, 2007 7:20 pm

Wstępny brudzing! Lekkie cieniowanie + wash z mieszaniny sproszkowanej czarnej pasteli z wodą i kroplą detergentu.
http://images21.fotosik.pl/404/8f5cf953d3d76947.jpg
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Wto Wrz 11, 2007 8:29 am

Witam!
Dodałem kilka zacieków. Staram się wypracować jakąś technikę i dobrać odpowiednie kolory pasteli. Rdza wyszła marnie - muszę poeksperymentować z mieszaniem kilku kolorów.
http://images21.fotosik.pl/411/802f0d44b32dd88c.jpg
http://images30.fotosik.pl/78/2c158b0369b6109f.jpg
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Śro Wrz 12, 2007 11:56 am

Witam!
Rdza poprawiona - jest nieco lepiej ale jeszcze nie jestem zadowolony z efektu. Wszystkie zacieki będą jeszcze lekko rozmyte, żeby nie było zbytniego kontrastu.
ImageImage
Mironek
Mironek

Postprzez Mironek » Pon Wrz 17, 2007 5:08 am

Witam!
Falcon po poprawkach:
ImageImageImageImageImage

ImageImageImageImageImage
Mironek
Mironek

Postprzez PanzerIII » Sob Paź 06, 2007 10:08 am

Mironek napisał(a):Witam!
Rdza poprawiona ...

Hmm
Może sie czepiam ale czy na tak wyrafinowanych pojazdach może pojawić się rdza?
Jeśli to technologia kosmiczna to raczej jej tam nie powinno być. Nie wiem czy widziałeś kapsułę Hermaszewskiego w Muzem Narodowym. Po kilkudziesięciu latach od powrotu z kosmosu i przebywaniu w ziemskich warunkach nie zobaczysz na niej rdzy. Piszesz też o zaciekach. Aby powstał ten zaciek musi być wyciek - czy takie rzeczy mają miejsce w pojazdach kosmicznych? Jeżeli już coś wycieknie to zostanie pochłonięte przez odchłań kosmosu i śladu po tym nie będzie. Jedyny ślad jaki pozostaje to okopcenia przy dyszach silników. Wiem że to SF i wszystko można pod to podciągnąć ale może mój argument warto wziąć pod uwagę.
Mariusz Pacek
Warsztat
1:35
Awatar użytkownika
PanzerIII

Miejscowość: Grodzisk Maz.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Warsztat - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość