[Kosmiczne i Sci-Fi] X-Wing Revell'a

Relacje warsztatowe z budowy modeli pojazdów kosmicznych i science-fiction.

[Kosmiczne i Sci-Fi] X-Wing Revell'a

Postprzez sternik » Pon Lis 06, 2006 3:52 am

Witam.
Skusiłem się ostatnio na „model” X-winga Revell’a easy kit, bo od dawna chodził mi po głowie pomysł zrobienia Z-95 a modele Fine Molds niestety sa bardzo trudno dostępne.
Po rozpakowaniu okazało się że wyrób Revell’a wcale nie jest taki tragiczny (nie jestem bardzo wymagający :) ) więc dokupiłem jeszcze dwa które zostaną X-wingami :) i oto początki :

Podstawa wykonana z odlewów różnych części /śmieci pozostałych po starych modelach
Image
Image
Image

Wingi jeszcze nie skończone wiec proszę nie krzyczeć :) na razie pierwsze przymiarki

Image
Image

Ale wszelkie uwagi sugestie mile widziane :)

X-wing ,który ma posłużyć jako baza do budowy Z-95 został juz pocięty i trwają prace nad budową skrzydeł
Image
Image
Image

Nie jest powiedziane, że nie kupie jeszcze jednego :) bo wpadło mi ostatnio w ręce zdjęcie X-Winga w malowaniu Cor-seck'u a takowego jeszcze w moich skromnych zbiorach nie posiadam :)
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Miejscowość: Bruksela

Postprzez Michał Kaczorowski » Pon Lis 06, 2006 6:55 pm

Bardzo ładna makieta powierzchni Gwiazdy Śmierci :) A ten Z-95 to chyba mocno stuningowany ;)

PS. Zapewne widziałeś tę stronę: http://www.starwarsmodels.com/z95.html - żywiczny model Headhuntera.
Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski

Miejscowość: Ciechanów

Postprzez sternik » Pon Lis 06, 2006 9:40 pm

Michał Kaczorowski napisał(a): A ten Z-95 to chyba mocno stuningowany ;)

mocno? ten to jest mocno stuningowany Image
Image
mój tylko troszeczke :)

stronke znam oczywiście :) to jedyny model 95 w sprzedaży a szkoda
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Postprzez Michał Kaczorowski » Pon Lis 06, 2006 11:49 pm

Tak, pan Wong robi piękne modele :) Czy na osłonę kabiny zaadaptujesz jakiś ziemski samolot?
Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski

Postprzez sternik » Wto Lis 07, 2006 1:13 am

trzeba będzie :) mam do wyboru szkiełko od Su17 (1/72) i A-10 tył(1/48 )
zobaczymy która lepiej przypasuje jak zrobię garb :)
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Postprzez sternik » Pią Lis 10, 2006 1:09 am

Wingi już uwalone :) zostały tylko dysze silników i mocowanie na podstawce którą pomaluje pewnie dopiero w weekend
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
CDN :)
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Postprzez Michał Kaczorowski » Pią Lis 10, 2006 11:42 am

Piękne :) Widzę że z tych "zabawek" można wykrzesać bardzo ładne modele. Chyba się skuszę (w Polsce kosztują ok. 60zł)
Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski

Postprzez sternik » Pią Lis 10, 2006 9:14 pm

w Brukseli 15€ :) i są naprawde lepiej zrobione niz modele z mpc-ERTL troszke trzeba na nimi by posiedzieć ale to przy następnej sztuce :) te sa prosto z pudła + malowanko
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Postprzez Szarak » Czw Lis 16, 2006 11:28 am

Witam

Bardzo mi sie podoba robota jaka wykonales z tymi X-wingami. Przyznam iz po obejzeniu frotek twoich modeli sam nabralem ochoty na zakup kilku Revell'owskich X-wingow.

Jesli chodzi o Z-95, w okolicach stycznia na witrynie http://www.starshipmodeler.com powinien pojawic sie wzowiony model produkcji Zarkus Model kits w skali 1:48 (ten o ktorym kilka watkow wyzej wspominal Michal). Model ten moglby sie okazac niezla i niedroga alternatywa do scratchbuildowania.

Zarkus zaslynal miedzy innymi z modeli Outridera (1:48) oraz AT-PT (1:72), ktory zostal juz wznowiony i jest dostepny w sklepie SSM. Sam posiadam 3 egzemplarze w swoim magazynie i z niecierpliwoscia czekam na wznowienie Outridera.

P.S. Sorki za niezamierzona reklame 8-) ;o)

K.
Liberate Tutemet Ex Infernis
Szarak

Miejscowość: Katowice

Postprzez Michał Kaczorowski » Czw Lis 16, 2006 3:46 pm

Kurczę, szkoda że większość modelarzy na tym podforum mieszka za granicą ;) Najprawdopodobniej w maju 2007 roku w Warszawie odbędzie się wystawa z okazji 30-lecia "Gwiezdnych wojen". Wystawione oczywiście będą także różne modele SW :) Jak będę miał więcej informacji to napiszę.
Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski

Postprzez sternik » Czw Lis 16, 2006 4:23 pm

Szarak napisał(a):Zarkus zaslynal miedzy innymi z modeli Outridera (1:48)

:) tak, ten model gryzie mnie juz od jakiegoś czasu ale jest jeden i to nie taki mały z nim problem-wielkość :) gdzie go chorera postawić ? :) może jak kupie większe mieszkanie to się w końcu zdecyduje :)
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Postprzez sternik » Czw Lis 16, 2006 4:29 pm

Michał Kaczorowski napisał(a): Najprawdopodobniej w maju 2007 roku w Warszawie odbędzie się wystawa z okazji 30-lecia "Gwiezdnych wojen". Wystawione oczywiście będą także różne modele SW :) Jak będę miał więcej informacji to napiszę.

OO!! A skąd takie info?? W wawie zostało kilka moich starych modeli, ale nie wiem czy akurat w tym okresie będę mógł przyjechać.Napisz dokładnie co i jak -to może coś pokombinujemy :)
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Postprzez Michał Kaczorowski » Czw Lis 16, 2006 5:06 pm

Cóż, na razie to bardzo wstępne zapowiedzi. Wystawę będzie organizowało warszawskie stowarzyszenie "Outlander". Jak wszystko pójdzie dobrze, będą dostępne zabezpieczone gabloty. Wystawa ma obejmować wszelki "stuff" gwiezdnowojenny, czyli m.in. figurki, zestawy Lego, różne gadżety no i oczywiście modele. Więcej informacji będzie na początku nowego roku, na pewno będzie info np. na Holonecie.
Awatar użytkownika
Michał Kaczorowski

Postprzez MarCiu » Pią Lis 17, 2006 1:45 am

Szarak napisał(a):Witam
...http://www.starshipmodeler.com...

Wcinam sie w temat X-ow - za co sory. Ale informacja czysto S/F i moze komus sie przydac. X tez tam sa w koncu :)

Gdyby komus zachcialo sie jakiegos modelu z tego sklepu polecam kontakt z gosciem ze sklepu:
http://www.trekker.com.pl/
Wpradze to osortyment glowinie trekowy, ale wlasnie czlowiek z tamtad modele sprowadza. A jest otwarty na zamawianie innnych modeli.
Sam zamawialem przez ten sklep model i podejscie czlowieka do klienta jest jak najbardziej na 6 z +.
Mam nadziejze ze nidugo bede z gosciem rozmawial nad Raptorem z BSG :)

Sory za wcinke.

MarCiu

Ps Chyle czola prze tymi X-ami Naprawde super robota i az sam nabralem ochoty :]
Cytat dnia:
...czy skalpele lekarskie są ostrzże od noża Ak-3...
Awatar użytkownika
MarCiu

Miejscowość: Lubsko - Lubuskie

Postprzez sternik » Pią Lis 17, 2006 5:17 am

nie ma za co sorkować MarCiu :) Twoje wcinki i komentarze są jak najbardziej mile widziane :) do tej pory nie mogę dojść do siebie po obejrzeniu twojej elektroniki modelarskiej i mój hangar z X-wingiem który ma być tez trochę podświetlany stoi i czeka aż się pozbieram :)
Thx za miłe słowo :)
ImageImage
Awatar użytkownika
sternik

Następna

Wróć do Warsztat - kosmiczne i science-fiction

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość