8000DWT MPV - od czego zaczac

8000DWT MPV - od czego zaczac

Postprzez Slavek » Nie Lip 30, 2017 12:54 am

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i przepraszam na wstepie, ze nie pisze z polskimi znakami ale nie mam polsko-jezycznego systemu ani oprogramowania.
Za mlodu modelowalem sobie okrety i bron pancerna i bawilem sie kolejkami TT. Obecnie chcialbym wszystkie sily, czas i pieniadze przeznaczyc na modelarstwo kolejowe ale poniewaz bardzo lubie tematyke portowo-kolejowa (urodzilem sie w Szczecinie i tam mieszkalem do 2006r) wybralem sobie pewna portowa lokalizacje dla mojej makiety kolejowej - konkretnie terminal przeladunku zlomu Cronimet w Szczecinie.
Jako jeden z elementow tej makiety planuje odtworzyc statek typu Multi Purpose Vessel (taki np. budowany przez stocznie holenderskie - zdjecia w zalaczeniu), ktory faktycznie cumowal przy nabrzezu Cronimetu w Szczecinie.
I tu pojawia sie problem bo przegladalem wiele stron internetowych producentow, sklepow itp i nigdzie nie znalazlem nowoczesnej 'handlowej' jednostki w skali H0 (1:87), ktora moglbym wpasowac do mojego tematu.
Wiec mysle, ze musze sie podjac zadania zbudowania go samemu.
Planow takiego statku rowniez nigdzie nie znalazlem.
Mam kilka rysunkow bardzo uproszczonych (w zalaczeniu).
Co byscie zrobili na moim miejscu? Moze ktos kiedys znalazl jakies plany malego nowoczesnego masowca/kontenerowca.
Juz nawet myslalem zeby napisac do stoczni w Holandii i zapytac czy nie sprzedali/ dali mi uproszczonych planow takiej jednostki. Moze jestem naiwny.
Za wszystkie wskazowki bardzo dziekuje.
Ponizej przedstawiam o co mi chodzi.
Pozdrawiam.
Slawek
Image
Image
Image
Image
Slavek

Miejscowość: Ballymahon, Irlandia

Wróć do Szkutnicze

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości